Hiina pakutud Ukraina sõja relvarahu ettepanek tambiti maha
Hiina kutsus Venemaad ja Ukrainat relvarahu sõlmima ning esitas 12-punktilise ettepaneku sõja lõpetamiseks. Kuna rahuettepanek tooks kasu pigem Moskvale, siis sai see kohe lääne juhtidelt kriitikat, vahendab Bloomberg.
Mõne päeva eest kohtus Hiina tippdiplomaat Wang Yi Moskvas president Vladimir Putiniga ja nimetas riikidevahelisi sidemeid "tugevaks nagu mägi". Foto: AFP/Scanpix
Näiteks pakkus Hiina, et relvarahu kuulutamiseks võiksid Vene väed jääda Ukraina territooriumil oma praegustele positsioonidele. Samuti kutsus Hiina lõpetama kohe kõik sanktsioonid, mida pole heaks kiitnud ÜRO Julgeolekunõukogu, kus on Venemaal vetoõigus.
Hiina teatas, et teeb mereväeõppused koos Venemaa ja Lõuna-Aafrika Vabariigiga veebruari lõpus, et kaitsta merel toimuvat majandustegevust, vahendab Bloomberg.
Venemaa sissetung Ukrainasse kestab juba aasta - see on katastroof inimeste ning vapustus majanduste jaoks. Demilitariseerimise asemel on kogu maailm asunud sõjalisi kulutusi kasvatama.
Ukraina sõjas on käimas võidujooks selle nimel, kumb pool saab esimesena valmis löögirusika, et alustada suuremat pealetungi, rääkis kolonel Vahur Murulaid, kes oli sõja alguses Eesti saatkonnas kaitseatašee ja jäi toona ainsana Kiievisse.
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.