Opositsioon püsib uue valitsuse osas kriitiline: Reformierakonna võimumonopol ja Eesti 200 on nagu vaip
Opositsiooni jäänud EKRE ja Keskerakond pole sugugi võimalikust Reformierakonna, Eesti 200 ja sotside koalitsioonist üllatunud ning leiavad, et Reformierakond käitus vägagi strateegiliselt.
EKRE aseesimees Jaak Madison tõdes, et võimalikule valitsusliidule andis valija märgatava heakskiidu. Foto: Liis Treimann
Keskerakonna aseesimehe Jaanus Karilaiu sõnul mingit koalitsiooni tegelikult ei tule. „Tegemist on Reformierakonna võimumonopoliga. Nii nagu Eesti 200 juht Lauri Hussar ütles mitu nädalat tagasi valimiskampaania kõige kuumemas faasis, et nende eesmärk on aidata ellu viia kõik Reformierakonna mõtted ja ideed, mis neil on, ja ega me tegelikult [Eesti 200] muid ideid väga ei tea.“
Tuntud investorid jagavad oma ootusi uuele valitsusele
LHV kaasasutaja ja nõukogu esimees Rain Lõhmus on riigikogu valimiste tulemuste juures enim rahul Reformierakonna tugeva positsiooniga. "Loodan, et nad julgevad selles positsioonis lähemale liikuda oma parempoolsete juurte juurde," ütles Lõhmus.
Eile õhtul kohtunud Keskerakonna juhatus Jüri Ratase tuleviku üle ei arutanud. Erakonna esimehe sõnul võib olla aga partei tulevik nii koalitsioonis kui ka opositsioonis.
Suurrahastajale oli Isamaa toetuse langus ootuspärane
Aastaid Isamaad suurelt rahastanud Bigbanki osanik Parvel Pruunsild lükkab tagasi kahtlused, et ta on oma annetuste eest küsinud erakonnalt vastu poliitilisi otsuseid. Isamaa valimistulemusega on ta aga rahul, kuna toetuse kaotus on tema sõnul tegusa erakonna saatus.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.