Mitmed töötajad on pöördunud töövaidluskomisjoni poole kaebusega, et nad ei ole saanud ettevõttest Cyberland OÜ kätte töötasu ja hüvitisi. Cyberland kuulub krüptoärimeestena tuntuks saanud Ivan Turõginile ja Sergei Potapenkole, keda kahtlustatakse kelmuses ja rahapesus.
- Ivan Turõgin ja Sergei Potapenko end süüdi tunnistanud ei ole. Foto: Patrik Tamm
Töövaidluskomisjoni on pöördunud vähemalt neli ettevõtte töötajat, kes kõik nõuavad saamata jäänud töötasu. Töövaidluskomisjon on Cyberlandi kutsunud töövaidlusistungile, kuid kuna Turõgini ja Potapenko võitlevad praegu selle eest, et neid USAsse välja ei saadetaks, siis tõenäoliselt nad töövaidluskomisjoni istungitele tähelepanu pöörata ei jõua.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kohus otsustas, et kelmuses ja rahapesus kahtlustatavad krüptomiljonärid Ivan Turõgin ja Sergei Potapenko peavad vahi alla jääma kuni neljaks kuuks.
Esmalt krüpto kaevandamise tehnikat ja riistvara lubanud, seejärel kaugkaevandamist pakkunud ning kolmandana revolutsiooni krüptopanganduses välja hüüdnud mehi võib oodata nüüd suure ookeani taga kuni 20aastane vanglakaristus.
Süüdi mõistmise korral tuleb vara loovutada USA-le
Kahtlustuse järgi investoritelt 575 miljonit dollarit välja petnud krüptoärimehed Sergei Potapenko ja Ivan Turõgin püüdsid saadud tulu peita Eesti kinnisvaras, luksusautodes ja pangakontodes ning virtuaalsetes rahakottides üle maailma.
Kohus otsustas, et kelmuses ja rahapesus kahtlustatavad krüptomiljonärid Ivan Turõgin ja Sergei Potapenko jäävad vahi alla ning nende vahistamist USA-le väljaandmiseks ei asendata kergema tõkendiga nagu näiteks elektrooniline valve.
Ettevõtte müügihinna kujunemine on keerukas protsess, kus müüja teeb elus sageli ainukordse tehingu ja emotsionaalne faktor võib olla üsna suur. Paraku seda komponenti hinnastamise juures kasutada ei saa, tõdesid PwC Estonia tehingute nõustamise juhtivkonsultandid Allar Karu ja Sass Karemäe.