Euroopa Komisjoni gaasiostu kartell saab kivi tagant liikuma ja esimesed ostulepingud tarnijatega loodetakse sõlmida enne suve, kuid platvormil osaleva Alexela juht Marti Hääl on esialgu skeptiline.
- Energiakontserni Alexela juht Marti Hääl ütles, et kaaluvad Euroopa ühisostudes osalemisest. Foto: Raul Mee
Kutsed Euroopa ettevõtjatele oma gaasiostuvajaduste registreerimiseks saatis Euroopa Komisjon laiali täna. AggregateEU mehhanism peaks aitama valmistuda järgmiseks talveks, täita gaasihoidlad koordineeritult ja õigeaegselt ning kasutada kollektiivset turujõudu, et pidada rahvusvaheliste tarnijatega läbirääkimisi paremate hindade üle, teatas Euroopa Komisjon pressiteate vahendusel.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Saksamaa soovib avada 2024. aasta alguseks vastuolulise veeldatud Balti maagaasi terminali, mis on ühendatud ka mittetoimiva Nord Streami taristuga.
Läti kliima- ja energeetikaministeerium alustab tööd Eestis asuva Paldiski LNG-terminali ühiskasutuse tingimuste väljatöötamiseks, leides, et oma terminali ehitus majanduslikult ära ei tasu.
Tehingu hind 120 miljonit eurot
Investeerimisettevõttele Infortar kuuluv Eesti Gaas teatas, et sõlmis 120 miljoni euro suuruse lepingu, et osta Läti maagaasi jaotusvõrgu omanik Gaso. Ettevõte kuulub gaasifirmale Latvijas Gāze.
Maikuust avaneb Lätis kodutarbijate gaasiturg ning seal kavatseb kaasa lüüa ka Eesti Gaas.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.