Jämeda otsa norrakatele andnud Tartu telefoniparandaja pürgib miljardifirmaks
IT- ja nutiseadmete ringmajanduse ja rentimisega tegelev Foxway on kasvanud rahvusvaheliseks pea 800 miljoni eurose käibega kontserniks. Asutajad otsivad Rootsi peakontoris uusi ettevõtteid, mille ülevõtmisega uut turgu haarata.
Eestisse on jäänud Foxway üks harudest, kus käib telefonide ja arvutie remont ja seadistamine. Foto: Jassu Hertsmann
Foxway OÜ võttis 2017. aastal kiire kasvuhoo üles ning ettevõtte käive lendas viie aastaga 164 miljoni euroni ja ärikasum 9 miljoni euroni. Foxway müügidirektor ja juhatuse liige Indrek Adler rääkis, et käesolevaks aastaks sihib ettevõte juba enam kui 200 miljoni eurost käivet.
Kuid Tartus alustanud ettevõttest on nüüdseks saanud vaid üks haru rahvusvahelises kontsernis.
Nutiseadmetele teise elu andmisega tegelev Foxway suurendas mullu käivet neljandiku võrra ning kasvatas töötajate arvu pea viiendiku, selgub Äripäeva Infopanka laekunud mullusest majandusaasta aruandest.
Legendaarne võidusõitja Jacky Ickx on öelnud, et Dakari kõrberalli tegi temast vähem halva inimese. Esimese eestlasena sellel katsumusel autoroolis osalenud Urvo Männama mõistab hästi, mida Ickx sellega silmas peab.
Kuidas vanast nutitelefonist uus "tööloom" saada? Elektroonika ringmajandusega tegelev Foxway avas hiljuti Tartus uue vanade seadmete ümbertöötlemise tehase, et teenindada aina kasvavat mahtu.
Kolmel viimasel aastal Tartumaa edukaimaks ettevõtteks tituleeritud Foxway kasvatas keerulistel koroona-aastatel töötajate arvu pea kahekordseks. Vahepeal on veelgi suuremaks saadud ning kavandatakse järgmisi omandamisi.
Tarkvaraarendajale Merada on turvalisuse tagamine ühtviisi oluline nii uue tarkvara kirjutamisel kui ka küberrünnaku ohu minimeerimisel oma ettevõttele. Viimase jaoks tehakse koostöös Teliaga regulaarselt turvanõrkuste kontrolli.