Koalitsioonileppe avalikustamisel käidi kohe välja maksumuudatused ja lubati leida kahe kuuga ka kokkuhoiukohad ministeeriumides, kuid viimaseid alles otsitakse ning enne sügist midagi lukku ei lööda.
- Koalitsioonileppe avalikustamisel ütles peaminister Kaja Kallas, et iga minister peab oma ministeeriumi sees kulud üle vaatama. Foto: Andras Kralla
Kui 8. aprillil avalikustati koalitsioonilepe, teatasid valitsuserakondade esimehed, et kahe kuu jooksul peavad ministrid leidma oma ministeeriumides kokkuhoiukohad. Rahandusminister Mart Võrklaev täpsustas nüüd, et tuleva aasta eelarve kokkuhoiukohtade leidmiseks on ministeeriumidele antud kaks kuud alates valitsuse ametisse astumisest ja säästukava esitamiseks rahandusministeeriumile 1. juuliks. "Ette antud periood ei ole vahepeal pikenenud," lisas ta.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kaja Kallase kolmanda valitsuse võimudiili suhtes tuleb olla järjekindlalt nõudlik ja me lubame seda olla, sest vastasel korral saame reformide asemel jälle peenhäälestamise ja “komisjonidesse” sumbuvad otsused, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Värske valitsuse püüe soove ja maksutulu kokku viia on tervitatav, aga planeeritavate maksumuudatuste mõju hindamine on jäänud napiks, tõdes Eesti Panga president Madis Müller Äripäevale antud pikemas intervjuus.
Kaja Kallase kolmas valitsus peab kõvasti vaeva nägema Kallase eelmise kahe valitsuse jäetud miljardise auguga. See oleks lihtsam, kui samal ajal ei plaaniks Kaja Kallase neljas valitsus kaevata uut mitmesajamiljonist auku.
Ühe ettevõtte alalt ehitusmaterjalide või kütuse vargus on ärile suur kahju. Kui süttib tootmishoone või masin, võib see tähendada mitu miljonit varakahju ning halvemal juhul ohtu inimeludele. Varajane riskide maandamine ja mitu sammu ette mõtlemine võib õnnetuse korral päästa terve äritegevuse.