Eestis on oht majanduslanguse ebaühtlaseks jagunemiseks, näitavad statistikaameti esialgsed andmed.
- Eesti majanduses on selgelt näha puidutöötlejate raskusi, kuid mõnes piirkonnas on näitavad ettevõtjad ka suurt kasvu. Foto: Liis Treimann
Kui vaadata veebruari kuni aprilli käibe muutust kohalikes omavalitsusüksustes võrreldes 2022. aastaga, võib statistikaameti juhtivanalüütiku Märt Leesmenti sõnul märgata, et piirkonniti on olukord üsna erinev. On omavalitsusi, kus ettevõtted on suutnud käivet kolmandiku (Narva-Jõesuu linnas lausa poole) võrra kasvatada, kuid on ka omavalitsusi, kus registreeritud ettevõtted on kaotanud kolmandiku aasta varasemast käibest.
Seotud lood
Eesti Panga värske majandusprognoosi kohaselt on Eesti majanduse üldine olukord rahuldav, kuid kriiside tõttu on tegevusalade seis eripalgeline.
Kui praegu on Euroopa jaoks inflatsioon kõige suurem mure, siis paradoksaalselt oleks majanduslangus hea uudis, sest see aitaks inflatsiooni kiiremini alla tuua, rääkis LHV peaökonomist Kristo Aab.
Paari kuu pärast peaks inflatsioon alanema 5%
Hinnad tõusid maikuus aastaga 11 protsenti, veel kuu tagasi oli see pealt 13 protsendi.
Kasvu pidurdab IT-sektor
Sisemajanduse koguprodukt langes esimeses kvartalis võrreldes eelmise aasta sama perioodiga püsivhindades 3,2%, teatas statistikaamet.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”