Superkondensaatorite ja energiasalvestite tootja Skeleton Technologies kaasas Jaapani konglomeraadilt Marubenilt kapitali, mis on tõenäoliselt esimene linnuke 220 miljoni euroses investeerimisringis.
Jaapani konglomeraat Marubeni teatas uuest rahasüstist Skeletoni, kokku plaanib superkondensaatorite tootja kaasata üle 200 miljoni euro. Foto: Liis Treimann
Kuu aega tagasi andsid Skeletoni aktsionärid heakskiidu E-seeria kaasamisringi tegemiseks kahes osas, millest esimeses investeerib Marubeni konverteeritavate võlakirjadega 50 miljonit eurot.
See on läbi aegade Eesti suurim investeering Saksamaale
Superkondensaatoreid tootev Skeleton andis mõned päevad tagasi teada, et ehitab Saksamaale koostöös Siemensiga 220 miljoni euro eest uue tehase. Skeletoni asutaja ja tegevjuht Taavi Madiberk ütles, et see on nende ettevõtte ajaloo suurim investeering ning tulevikus ehitavad nad tehaseid juurdegi.
Kui Harju Elektri juht märgib, et nad keskenduvad nüüd kasumlikkusele, siis aktsia ei reageeri. Kui ettevõte investeerib edukasse idufirmasse, siis investorid seda isegi ei märka. Tallinna börsi elu käib ikka hoopis teistmoodi kui mujal, Harju Elektri ja Skeletoni kooslus on selle ehe näide.
Skeleton Technologies ja Marubeni Corporation – üks Jaapani suurimaid konglomeraate, kelle aastane müügitulu on üle 50 miljardi euro – sõlmisid strateegilise koostöölepingu sihiga kasvatada Skeletoni SuperBattery tootesarja müüki ja leida uusi kliente Aasia autotööstuses. Marubeni Corporation lisandus ühtlasi Skeletoni omanikeringi.
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.