Hekoteki juht: päevapealt saame Venemaalt välja ainult pankrotiga
Pole õige ettevõtjaid süüdistada Venemaal tegutsemises, kuni riik pole kogu äritegevust seal keelanud, sest ilma sanktsioonideta on Venemaalt võimatu väljuda, rääkis masinatööstusettevõtte Hekotek juht ja osanik Heiki Einpaul.
Hekoteki juht Heiki Einpaul näeb, et pole mingit põhjust Metaprinti, Kaja Kallast või tema abikaasat Arvo Hallikut Venemaal äri ajamises süüdistada. Foto: Andras Kralla
“Ainuke võimalus oleks pankrotti minna,” näeb Einpaul varianti, kuidas Venemaa tellimuste täitmisest praegu pääseda. Kuid seegi ei pruugi olla hea lahendus, sest kliendid võivad hakata firma juhti süüdistama ettevõttele kahjulike otsuste tegemises ja nõuded otse juhi vastu pöörata, kardab Einpaul.
Kuigi Ukraina sõjast ja sellest lähtuvatest sanktsioonidest tingituna on suhtlus Venemaaga muutunud väga palju keerulisemaks, ei tasu suhtlust naabriga siiski katkestada, märkis Hekoteki suuromanik ja juht Heiki Einpaul.
Rootslastelt masinatööstuse Hekotek ostsid välja endine juht Heiki Einpaul ja nõukogu liige Avo Raigla. Einpaulile läks 75% ettevõttest ning Raigla sai ülejäänud.
Tunamullu 13 miljonit eurot käivet teinud lasterõivaste tootja Lenne suurem osa müügitulust on haihtunud. Ettevõtte suurim turg oli Venemaa, aga suur tükk on tulnud ka Ukrainast.
Venemaa tehase Tjumenskie Aerozoli juht peadirektor Juri Holodilin kinnitas, et Eestis valmistatud aerosoolpudeleid ei ole kasutatud pipragaaside jaoks ja neid pole tarnitud Venemaa siseministeeriumile. Tarned Eestist lõpetati 2023. aasta alguses, ütles ta Delovõje Vedomostile.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.