Pärast sõja lahvatamist Ukrainas on mitme ettevõtte majandusaasta aruandes muutunud Venemaalt teenitud müügitulu tagantjärele hoopis teisest riigist tulnud rahaks.
- P-Trucksi juht ja omanik Raimond Pärn (paremal) on tegudes ja sõnades väga Ukraina poolt ja sinna isegi sõduritele isegi busse, veokeid ja maastureid saatnud. Teda ennastki üllatab, et ettevõtte aruandes justkui varjatakse Venemaaga äri ajamist. Foto: Urmas Luik / Pärnu Postimees / Scanpix
Sellised anomaaliad tulevad väidetavalt ettevõtete omanikele-juhtidele endilegi üllatusena. Äripäeva Infopank tuvastas mitu ettevõtet, kelle aruandest on Venemaa järsku kaduma läinud.
Nii on näiteks Primetechnik OÜ 2021. aasta aruandes kirjas, et toona müüs sõidukite varuosadega tegelev ettevõte 773 000 euro eest kaupa Venemaale. Eelmise aasta aruandes olid numbrid 2021. aasta kohta samad, ent Venemaast oli saanud ühtäkki Kasahstan.
Kuidas nii juhtus?
Seotud lood
Peaministri skandaali keskmes oleva logistikaettevõtte Stark Logistics viimases majandusaasta aruandes muutus Venemaa Suurbritanniaks ja Eesti Saksamaaks.
Lindströmi müügitöö eripära seisneb iga tiimiliikme tugevuste ärakasutamises ja arendamises. Just müügiinimeste koolitamine ja vastutuse andmine nende eelistuste põhjal aitab püsivalt leida ja hoida motiveeritud töötajaid, selgub saatest “Minu karjäär”.