Äripäeva raadio teisipäevases hommikuprogrammis valgustame põhjalikumalt ehitusvaldkonna olukorda, mööda ei lähe saade ka kinnisvarast ja maksudest.
- Raadiohommikus kuuleb teisipäeval spetsialiste rääkimas ehitusturust. Foto: Liis Treimann
Infrastruktuuriobjektide ehitajate olukorda kommenteerib hommikuprogrammis KMG Infra OÜ juhatuse liige Indrek Pappel. Küsime, mis annab peale Rail Balticu ja militaarvaldkonna teede-ehitajatele raskel ajal veel lootust?
Alates oktoobrist tuleb ehitusettevõtetel registreerida maksuametis objektile lubatud töötajad, paljude ehitajate hinnangul on see kallis ja poolik lahendus. Uurime hommikuprogrammis Bildgren Ehituse ja Eesti Ehitusettevõtjate Liidu juhatuse liikmelt, pikaaegselt valdkonnaspetsialistilt Ahto Aruväljalt, miks süsteem ehitajatele ei meeldi.
Kinnisvaraarenduse olukorra kohta jagab hommikuprogrammis kommentaare aga Endoveri juht Robert Laud.
Esmaspäeval kogus sotsiaalmeedias tähelepanu ettevõtja Jaan Pillesaare postitus riigikulude kokkuhoiuvajaduse kohta. Argumente ilmestamas OECD joonis, mida on tõlgendatud, nagu oleks Eesti tegelik maksukoormus suhtena SKPsse OECD üks kõrgemaid. Uurime Swedbanki peaökonomistilt Tõnu Mertsinalt telefoniintervjuus Eesti maksukoormuse kohta täpsemalt.
Lisaks räägime hommikuprogrammis Äripäeva Infopanga konkurentsiraportite koostaja Sigrid Kõivuga sel nädalal valmivatest energeetika ja kaubanduse värsketest kvartaliraportitest.
Hommikuprogrammi veavad Ken Rohelaan ja Lauri Leet.
Saatepäev jätkub viie saatega:
10.00–11.00 "Eramaja ehitus".
Sisuturunduslikus saates tuleb juttu küttelahendustest. Vastame küsimustele, mis on eramaja omaniku vaatest mõislik ja mis mitte.
Külas on Pelletikeskuse ärijuht Aavo Isak ja saadet juhib Rein Pärn.
11.00–12.00 "Investor Toomase tund".
Saates võtab Äripäeva börsitoimetus kokku lõppenud kuu turgudel ning lahkab septembris enim kõneainet pakkunud teemasid.
Lisaks vaadatakse üle, kuidas on läinud investor Toomase portfellil ning millised on olnud suurimad võitjad ja kaotajad möödunud kuul. Arutletakse LHV võlakirjade ja sealt vabanenud rahasumma üle ning äsja kaasamist alustanud Storenti ja Elevingi pakkumiste üle.
Vaatame ka peagi algavat tulemustehooaega ja seda, mida Toomas sealt oodata võiks.
Saates on ajakirjanikud Jana Saarkoppel, Andre Anni, Indrek Mäe, saadet juhib Jaan Martin Raik.
12.00–13.00 "Sisuturundussaade".
Kuigi Tallinna Lastehaigla on teiste haiglatega võrreldes väiksem, siis sealt saadav abi on maailma tasemel ja käib ajaga sammu. Lastehaigla on alati olnud peresõbralik, kuid näiteks alates sellest suvest saavad vanemad olla koos lapsega ka operatsioonisaalis kuni lapse uinumiseni. Haigla mõtleb ka personali järelkasvule ja maksab osal erialadel tulevatele õdedele starditoetust.
Lastehaigla tegemistest ja tulevikuplaanidest räägivad hiljuti erasektorist haiglat juhtima tulnud arstiharidusega Konstantin Rebrov ja personalijuht Katrin Ligi. Nendega vestleb Meditsiiniuudiste peatoimetaja Kadi Heinsalu.
13.00–14.00 "E-kaubanduse areng".
Saates kuuleme kevadel toimunud E-kaubanduse UX konverentsi kahe ettekande salvestust. Esimeses pooles räägib brändi strateegia ja kogemuse konsultant Katre Uibomäe maailmatasemel kliendikogemuse pakkumisest e-poes.
Teises pooles jagab nõuandeid ja soovitusi Smaily tegevjuht Erkki Markus, kuidas e-poed saavad läbi e-maili turunduse enda tulemusi parandada.
Saates kuuleb hulgaliselt nõuandeid ja soovitusi, mida tasub rakendada enda e-poe kasutajasõbralikumaks muutmisel.
Saade valmis koostöös pakiveo ettevõttega DPD.
15.00–16.00 "Töö ja palk".
Mõttemaru juht ja psühholoog Andero Teras avab kuulajaile mitmekesisuse mõiste. Juttu tuleb mitmekesisest töökeskkonnas ning neurotüüpiliselt ja ebatüüpiliselt toimivast ajust ja sellest, kuidas sellega ümber käia, ja muust.
Vestlust juhib Helen Roots.
Kuulake Äripäeva raadiot Tallinnas ja Harjumaal 92,4 MHz, Tartus 97,7 MHz, Pärnus 91,9 MHz, Haapsalus 96,0 MHz, Saaremaal 101,7 MHz, Ida-Virumaal 94,6 MHz, Raplamaal 101,8 MHz ja Järvamaal 104,3 MHz.
Kuulamislingi ja nädala saatekava leiate
siit.Seotud lood
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.