Tallinna erakliinik andis töötajatele teada, et ettevõttel pole võimalik neid palgal hoida, kuid koondamise asemel soovitas inimestel ise oma töölepingud üles öelda ja seejärel töövaidluskomisjoni minna.
- Novel Clinicu töötajad pole septembrikuust alates saanud kliinikus kohal tööl käia. Foto: Andras Kralla
"Augustikuu pool palka on saamata, pluss siis september ja oktoober," ütles üks oktoobrikuus töölepingu üles öelnud Novel Clinicu töötaja. Kõmuline erakliinik ei jõudnud kunagi uste avamiseni, kuid tööinspektsioonis ootab juba lahendamist 17 ettevõttega seotud töövaidlust.
Soovitus töötajatele
Töötajad said raskustesse sattunud kliinikust mõni nädal tagasi koondamisteate asemel soovituse, kuidas võiks tegutseda.
“Kui kõiki korraga koondada, tekib meil kollektiivse koondamise olukord," märkis kliiniku personalitöötaja oma kirjas Novel Clinicu kollektiivile. Kirja saatmise ajal oli ettevõttes veel tööl 28 inimest.
Seotud lood
Hepsor: hagi on pahatahtlik
Septembris Tallinnas Pärnu maantee ruumidest välja visatud erakliinik läks maja omava Hepsori ja perekond Pollide ettevõtte vastu kohtusse, et saada tagasi kliiniku ruumid ning ruumides olev vara.
Eelmisel nädalal ruumidest välja tõstetud kliiniku Novel Clinic omaniku esindaja sõnul põhjustas hoopis Hepsor neile kahju, kui hilines pinna üleandmisega väidetavalt rohkem kui üheksa kuud. Hepsori sõnul on see väide vale.
Värskelt valminud ruumidest sel nädalal välja tõstetud erakliiniku omanik on Leedu rikkaim ärimees, kellega käivad kaasas seosed Valgevene riiki lüpsnud kohaliku ravimitootmisega ning ärisidemed Venemaa mõjukatega.
Teisipäeva keskpäevaks on Hepsori värskelt valminud hoones Tallinnas Pärnu maanteel peaaegu et kõik korrused vaikseks jäänud. Ka muidu küllaltki vaikses majas on täna aga pisut teistmoodi sagimist, sest fuajees on koha sisse võtnud turvamees ning majas teeb inventuuri Hepsori esindaja.
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.