Erootikapood väikelinnas, ratastel võileivaköök, videomängutootja suvepealinnas – saatesari "Äri Eestimaal" käis külas väikeettevõtetes, kel on ette näidata suured teod ja veel suuremad tulevikuplaanid.
Toitlustusettevõtja Myrakas rääkis, kuidas veganvõileibade äriga elus püsida. Foto: Valdo Ots/Must Kass
Äripäeva raadio toimetaja Gregor Alaküla haaras kord kuus mikrofoni ja käis külas unikaalsetel väikeettevõtetel erinevates Eesti otstes, et kuulda, millised on Eesti äride sünnilood ja väljakutsed.
Saatejuht Gregor Alaküla võttis koos Äripäeva fotograafiga ette üle kahe ja poole tunnise sõidu Tallinnast Kagu-Eestisse Põlvamaale, et leida üles Loovusait. Seda kohta peab ettevõtja Indrek Maripuu koos oma abikaasa Liinaga ning ise nimetavad nad seda ajurünnakustuudioks.
Iseenda ülemuseks on suurem osa korstnapühkijatest, rääkis saates „Äri Eestimaal“ sama ameti pidaja Tõnis Raid. Ligi kaheksa aastat katuseid mööda käinud Raidi sõnul tuleb seetõttu olla ka iseendale heaks ülemuseks, et hoida töökoormus jõukohasena.
Küsimusele, mida teha selleks, et kahel korral kiiresti kasvavaks ettevõtteks saada, vastab veondusfirma Lõvi Veod tegevjuht Martin Narusk, et on ehk ülemäära riskinud, selgus saates „Äri Eestimaal“.
Esimese suve toiduauto ärimehena tegutsenud Myrakas rääkis saates „Äri Eestimaal“, et suvi läks ettevõttel hästi ning entusiasm on tal endiselt alles. Siiski leidus positiivsete kogemuste kõrval ka tõrvatilk meepotis, kui ta meenutas suve kõige õnnetumaks väljasõiduks kujunenud pannkoogifestivali. „See on meie jaoks halva festivali etalon,“ rääkis Myrakas.