Toidukaupade hindades on viimase paari aastaga kõige rohkem kerkinud kaupluste juurdehindlus, selgub konjunktuuriinstituudi uuringust.

- Uuringu järgi on nii piima kui ka teraviljatoodete tootmise hind langenud, ent kuna hinnad on muutunud vähe, saavad kaupmehed suurema osa kui varem.
- Foto: Andras Kralla
Uuring näitas, et kui tootjate ja tööstuste osa toiduainete koguhinnas vähenes, siis kaubanduse osakaal suurenes. Samuti märgitakse, et 2023. aasta keskel, kui sisendhinnad hakkasid langema, tekkis tarbijatel ootus hinnalangusele, kuid sellele ei reageeritud.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Pandeemia viis riidemüügi internetti, kuid tarbijate naasmine füüsilistesse kauplustesse on seadnud Briti e-kaubanduse pioneerid tõsiste raskuste ette.
Jaekaubandusettevõtete müügitulu oli novembris 876 miljonit eurot, mis tähendab, et müügitulu vähenes eelmise aasta sama kuuga võrreldes püsivhindades 9 protsenti, teatas statistikaamet.
Novembris kiirenes palgafondi suurenemise toel sotsiaalmaksu tasumise kasv, käibemaksutulu kasv jäi aga oodatust väiksemaks, kirjutab ülevaates rahandusministeerium.
Rimi Eesti juht Kristel Mets nentis, et majanduslangus peegeldub ka jaekaubanduses. Uueks aastaks lisab murenoote käibemaksu tõus.
11% intressimäär ja kord kvartalis väljamakse: võlakirju saab märkida kuni 22. maini
Eesti üks suuremaid kinnisvaraarendajaid Invego pakub investoritele võimalust osaleda Läti kinnisvaraturu tõusulaines. 11% aastase intressimääraga võlakirjade emissiooniga kaasatakse vahendeid kiiresti arenevate Riia ja selle lähiümbruse elamuarendusprojektide finantseerimiseks. Kogenud meeskonna, strateegiliselt valitud asukohtade ja tõestatud ärimudeliga loob Invego väärtust nii kodude ostjatele kui investoritele.