Milrem sõlmis rekordilise diili robotsõidukite müügiks
Aasta tagasi suurosaluse Araabia ettevõttele müünud Eesti kaitsetööstusfirma Milrem Robotics müüb Araabia Ühendemiraatidesse 60 robotsõidukit – kokku 20 mehitamata lahingusõidukit ja 40 THeMIS maismaasõidukit.
Milrem Roboticsi THeMIS Saksamaa Lehnini katsepolügoonil 2020. aasta lõpus. Foto: dpa, Scanpix
Milrem lepingu maksumust öelda ei saa. Ettevõtte teatel tarnisid nad mehitamata lahingusõidukeid esmakordselt. Neid maailmas Milremi teatel väga kasutusel polegi, enamasti alles testitakse.
Milremi asutaja Kuldar Väärsi avas aasta esimeses "Kuumas toolis" suurtehingu tagamaid, millega enamusosalus müüdi emiraatide firmale, aga rääkis ettevaatavalt ka kaitsetööstuse alanud aasta väljavaadetest nii Eestis kui mujal.
Robootika ja autonoomsete süsteemide arendaja Milrem Robotics ning Ukraina kaitsetööstus (UDI) allkirjastasid lepingu, et alustada järgmise põlvkonna robootikasüsteemide loomist.
Iga powerpoindi peale pole investorid valmis raha andma ja see mõjub kaitsetööstusele hästi, rääkis Milrem Robotsicsi juht Kuldar Väärsi Äriplaani konverentsi laval.
Kaitsetööstusettevõttes Milrem Robotics asub septembris juhatuse liikme ja tegevjuhina tööle pikka aega logistika- ja e-kaubanduse ettevõtetes juhtivatel ametikohtadel töötanud Ansi Arumeel, teatas ettevõte.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”