Eesti eksport oli eelmisel aastal suures languses. Euroopa taasterahastus on selleks eraldatud ka suurem summa raha. Kuidas seda raha kasutatakse, et eksport taas tõusule pöörata, arutame välisministeeriumi majandusdiplomaatia osakonna peadirektori Priit Kallakasega.
- Kuidas Elron reisijate arvu kasvust tulenevate väljakutsetega toime tuleb ja milline on Eesti reisirongiliikluse tulevik? Hommikustuudiosse tuleb külla Elroni juht Lauri Betlem. Foto: Raul_Mee
Rongisõit on muutunud erakordselt populaarseks, nädalalõppudel napib populaarsematel liinidel istekohti. Kuidas Elron reisijate arvu kasvust tulenevate väljakutsetega toime tuleb ja milline on Eesti reisirongiliikluse tulevik? Hommikustuudiosse tuleb külla Elroni juht Lauri Betlem.
Nädalavahetusel toimub Tallinnas suur õpilasfirmade laat, milles osaleb ligi 300 firmat. Kuidas õpilastes äripisikut kasvatada ja millised on selle aasta põnevaimad äriideed, räägime Junior Achievement Estonia juhi Kersti Looriga.
Hommikuprogrammi juhib Hando Sinisalu ja uudiseid toimetab Eget Velleste.
Saatepäev jätkub nelja saatega:
9.50–10.00 “Obskuurne majandus”. Lõuna-Koreas pole kõige tähtsamad perekonnad mitte riigijuhtide või poliitikute pered, vaid suurfirmade dünastiad. Neid tuntakse seal nimetusega chaebol. Samsung, LG, Hyundai ja paljud teised on rikaste eliitperekondade käes, kes omavahel ka rivaalitsevad, abielluvad, intrigeerivad. Seekord räägime Lõuna-Korea chaebol’ide toiduahela tipust, Samsungist. Kõige suuremate pereskandaalide keskel on just see firma teinud müügirekordeid.
Saatejuht on Linda Eensaar.
11.00–12.00 “Kuum tool”. Seekordses saates kuulete vahetuid emotsioone Gaselli Kongressilt. Sõna saab Gaselli TOPi võitja Vinni Biogaasi tegevjuht Kristjan Stroom, kes räägib biogaasi tootmise hetkeolukorrast Eestis ja sellest, millal sõidab kogu Eesti ühistransport rohegaasil.
Tartumaa edukaimaks gaselliks kroonitud moodulsaunasid ja -maju valmistav Compact Home’i juhatuse liige Raido Olevi kõneles, kuidas äri Tartumaal läheb ja kui kuum on saunakultuur väljaspool Eestit.
Kahekordse gaselli Jet Expressi tegevjuht Andreas Suviste jagab oma nägemust transpordi- ja logistikasektoris toimuvast. Kuidas kasvada ajal, mil teised sama valdkonna ettevõtted koondavad, kuulete juba saatest.
Gaselle intervjueeris Sigrid Hiis.
13.00–14.00 “Äri ja tehnoloogia”. Saates tuleb juttu reaalajamajandusest Eestis, mis lühidalt tähendab paberipõhiste majandustehingute ja haldustoimingute asendamist automaatse andmevahetusega digitaalsel, struktureeritud, masintöödeldaval ja standardiseeritud kujul. Mida see ettevõtetele ja laiemalt ühiskonnale pakub, mida meilt nõuab, millised on väljakutsed ja võimalused?
Saates osalevad ASi Unifiedpost tegevjuht ning infotehnoloogia ja telekommunikatsiooni liidu juhatuse liige Andrus Kaarelson ning majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi innovatsiooni ja targa majanduse osakonna juhataja Sirli Heinsoo.
Saatejuht on ITuudised.ee juht Indrek Kald.
15.00–16.00 “Lavajutud”. Seekordses saates astub lavale terviseminister Riina Sikkut, kes arutleb, kas tervis on inimese, tema arsti või riigi vastutus. Kas rahva tervisega seotud küsimused peaksid olema ideoloogilisest või poliitilisest agendast kantud või tuleks vaadata laiemat pilti? Ka tervisekassa eelarve puudujäägist tuleb juttu ja sellest, kuidas rahvast tervena hoida.
Ettekanne on salvestatud 2023. aasta lõpus toimunud konverentsil “Meditsiin 2024”. Konverentsi modereeris meditsiiniuudised.ee peatoimetaja Kadi Heinsalu.
Kuulake Äripäeva raadiot Tallinnas ja Harjumaal 92,4 MHz, Tartus 97,7 MHz, Pärnus 91,9 MHz, Haapsalus 96,0 MHz, Saaremaal 101,7 MHz, Ida-Virumaal 94,6 MHz, Raplamaal 101,8 MHz ja Järvamaal 104,3 MHz.
Kuulamislingi ja nädala saatekava leiate
siit.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Globaalses rahanduses toimuvad suured muutused ning Saudi Araabia on üks riike, mille suund on muutumas. Riik teeb suuri investeeringuid mineraalide kaevandamiseks, tugevdab sidemeid Hiinaga ning loob uusi strateegiaid kaubanduses. Toorainetest võib olla kujunemas uue finantskorra vundament, kirjutab Alex Deluce portaalis The Gold Telegraph.