Kaja Kallas: „Venemaa tahab, et me usuksime, et tal on kõik hästi.“ Kas sanktsioonid mõjuvad?
Eesti peaminister kutsub üles mitte uskuma Venemaad, kes hoopleb kõigest hingest sellega, kuidas teda sanktsioonid ei sega. Tegelikult pilt nii roosiline pole, kuigi paljud numbrid paistavad normaalsed.
Majandusteadlased Vladislav Inozemtsev, Natalja Zubarevitš ja Konstantin Sonin rääkisid Venemaa majandusega toimuvast. Foto: Foto: Liis Treimann, Wikimedia, Kollaaž: Jelena Tsenno
Äripäeva venekeelne sõsarleht Delovõje Vedomosti uuris ekspertidelt Natalja Zubarevitšilt, Vladislav Inozemtsevilt ja Konstantin Soninilt, kuidas sanktsioonid on Venemaad mõjutanud.
Välisluureameti värske aastaraamatu hinnangul toidab Vene majanduskasvu üksnes sõda. Mida kauem selle süstla otsas istutakse, seda raskem on hilisem võõrutus.
Venemaa on esimest korda kuulutanud tagaotsitavaks teise riigipea – Eesti peaministri Kaja Kallase, kirjutab Mediazona Venemaa siseministeeriumi veebisaidil olevast andmebaasist lähtudes.
Täielik Euroopa kaubandusembargo Venemaale ei jäta seda ilma Lääne tarneteta – allikaid on palju –, küll aga võimaldaks see kehtestada selged reeglid äritegevuseks Eestis, tuua sellesse suurema selguse ning oleks ka võimas moraalne sõnum, leiab Delovõje Vedomosti ajakirjanik Jaroslav Tavgen.
Venemaa lõpetas aasta tõsise eelarve puudujäägiga ja mustadeks päevadeks kõrvale pandud varu on vähenenud. Kas see tähendab, et sanktsioonid töötavad ja varsti saab riigil sõjapidamiseks raha otsa?
Lindströmi müügitöö eripära seisneb iga tiimiliikme tugevuste ärakasutamises ja arendamises. Just müügiinimeste koolitamine ja vastutuse andmine nende eelistuste põhjal aitab püsivalt leida ja hoida motiveeritud töötajaid, selgub saatest “Minu karjäär”.