Mis asja Poola põllumehed ajavad? Lisaks: euroliidu ambitsioonikas kaitseprogramm, Hiina kasvavad kaitsekulutused ja USA superteisipäev.
- “Ei mingit külalislahkust, te tänamatud mölakad,” lajatavad Poola põllumehed meeleavaldusel. Foto: ZUMAPRESS/Scanpix
Sel nädalal saab ilmselt lõpliku kinnituse tõsiasi, et novembrikuistel presidendivalimistel konkureerivad Ühendriikides ametisolev Joe Biden ja eksriigipea Donald Trump. Täna toimuvad kuraditosinas osariigis üheaegselt eelvalimised, pärast mida on pea pooled suvise parteikongressi delegaatide hääled jaotatud.
Suurem küsimus on aga, kas partei vabariiklaste kandidaadi taga jääb ühtseks. Ja juhul kui Trump peaks sügisel kaotama — mis järeldusi erakond sellest teeb? Haley toetajad on valmis partei lõhki ajama ja mõned isegi demokraatide poolt hääletama.
Läheb, kuidas läheb, Euroopa Liit teeb juba Brüsseli tasemel ettevalmistusi olukorraks, kus Washingtoni toetus ei pruugi enam olla iseenesest mõistetav. Aga mõned vaenlased on end juba lähinaabrite juurde sisse seadnud.
“Globaalne briifing” on Indrek Lepiku uudiskiri, mida saab endale tasuta postkasti tellida siit:
www.aripaev.ee/uudiskirjad Seotud lood
Taas USA presidendiks pürgiv Donald Trump ei saa viia Ühendriike NATOst välja, aga Trumpil oleksid välise julgeoleku poliitika juhina suured hoovad, ütles Delfi ja Eesti Päevalehe poliitikaajakirjanik Herman Kelomees.
30% Venemaa riigieelarvest sõja heaks
Majandusküsimused muutuvad Venemaa algatatud sõjas igale osapoolele järjest tõsisemateks, kirjutab Raivo Vare oma sõjablogi 33. sissekandes.
Navalnõi surm ja matus ühtpidi kahtlemata tähistabki lootuse kustumist, kuid paradoksaalsel kombel võib seesama lootusetuse tunne lükata käima mõne ammu oodatud protsessi, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Lindströmi müügitöö eripära seisneb iga tiimiliikme tugevuste ärakasutamises ja arendamises. Just müügiinimeste koolitamine ja vastutuse andmine nende eelistuste põhjal aitab püsivalt leida ja hoida motiveeritud töötajaid, selgub saatest “Minu karjäär”.