- Eurora Solutionsi võlausaldajad vaatavad nõutult pealt, kuidas ettevõtte väärtuslikum vara ehk tarkvara ja tütarfirma soovitud hinnaga müügiks ei lähe. Kokku on võlanõudeid esitatud 43 miljoni euro eest. Foto: Andras Kralla
Tänaseni sai esitada oksjonil pakkumisi pankrotistunud idufirma Eurora Solutionsi 30 miljoni eurose alghinnaga tarkvarale ning kolme miljoni eurose esialgse hinnalipikuga tütarfirmale, kuid ühtegi pakkumist ei esitatud.
“Seal polegi midagi rääkida,” tõdes Eurora Solutionsi pankrotihaldur Maire Arm ettevõtte pankrotivara oksjoni esimest vaatust kokku võttes. “Seal ei tulnud ju midagi, seda oli arvata.”
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Idufirma Eurora pankrot ja investorite kümnetest miljonitest eurodest ilma jätmine oli üksikjuhtum, kuid seda ei tohi vaiba alla pühkida, ütles Eesti era- ja riskikapitali assotsiatsiooni juhatuse esimees Kaari Kink saates “Kuum tool”.
See ei olnud tavaline startup’iga kaasnev risk. Ja tema ei olnud tavaline iduettevõtja.
Tarkvara läheb kümnete miljonite eest oksjonile
Pankrotistunud idufirma Eurora asutaja Marko Lastik üritas üht firma väärtuslikumat vara üliodavalt endale saada.
Kui idufirma Eurora Solutions hindas pankrotiavalduses oma kohustusteks 5-6 miljonit eurot, siis nüüd on oma nõuded esitanud ka osanikud summas kokku ligi 30 miljonit eurot.
Tarkvaraarendajale Merada on turvalisuse tagamine ühtviisi oluline nii uue tarkvara kirjutamisel kui ka küberrünnaku ohu minimeerimisel oma ettevõttele. Viimase jaoks tehakse koostöös Teliaga regulaarselt turvanõrkuste kontrolli.