Kuna turule lisandub aina rohkem kommertssatelliitide tegijaid, siis kosmosetaristu laiemalt on muutunud haavatavamaks küberrünnetele, leiab tarkvaraettevõtte CGI Eesti kosmose ja kaugseire ärisuuna juht Sille Kraam.
CGI Eesti kosmose ja kaugseire ärisuuna juhi Sille Kraami sõnul on kosmosetaristu kasvav sõltuvus tarkvarast tõsine probleem. Foto: Andras Kralla
Kosmosesse lennutatavate satelliitide hulk kasvab kiiresti, sest nende ehitamise ja orbiidile saatmise kulu on vähenenud ning mängu on tulnud väga paljud tegijad.
Eestis enneolematu ulatusega andmerööv nõuab senisest suuremat valvsust, investeeringuid ettevaatusabinõudesse ning sunnib taas mõtlema tagajärgedele, kui mõnes valdkonnas, eriti tundlikus, konkurents ei toimi, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Küberturvalisuse spetsialistide hinnangul on arusaamatu, kuidas Allium Upi ja Apotheka klientide andmed lekkisid ning miks ettevõtted nii palju ja nii kaua andmeid üldse kogusid ja säilitasid.
Jaanuaris pandi toime ulatuslik küberrünnak Allium UPI OÜ andmebaasi vastu, mis pakub Apotheka apteekidele ja teistele koostööpartneritele ühtset lojaalsusprogrammi ja mille käigus võis ründajate kätte sattuda klientide andmeid.
Lõuna prefektuuri kriminaalbüroo alustas kriminaalmenetlust, et koguda tõendeid geneetilise testimisega tegeleva ettevõtte Asper Biogene'i andmebaasist terviseandmeid sisaldavate failide ebaseadusliku allalaadimise kohta.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.