Ekspordile suunatud Viljandimaa metallitööstusettevõte Metest tunnetab praegu kõige raskemat aega. See tähendab, et enam ei saa valida tehtavat tööd, vaid vastu tuleb võtta kõik pakutav.
- Enamik Metest Steeli toodangust läheb välisturule, peamiselt Põhjamaadesse. Foto: Metest Steel
“Kõige raskemad ajad ongi praegu, kus oleme pidanud võtma sisse töid, mis ei ole tegelikult päris meie jaoks,” rääkis Metesti müügidirektor ja üks omanikest Annes Märtsimaa. Tema sõnul on olukord selline, et ei saa enam vastu võtta üksnes neid kliente, keda firma tahaks, vaid nad on sunnitud võtma vastu kõik leiduva töö. Seetõttu on ka keerukamaks muutunud tooted, mida tehas peab suutma teha, rääkis Märtsimaa. Tema sõnul ei ole kõik seadmed ja protsessid loodud päris selliseks tegevuseks, aga see paneb jällegi pingutama natuke rohkem. “Võib-olla avanevad uued suunad sealt siis ka tulevikuks,” õhkus Märtsimaast lootusrikkust. Tema sõnul teeb Metest oma tööd nii hästi, kui suudab, ning loodab ikkagi pigem turu taastumisele.
Seotud lood
Miljonitega aitab ka üks Eesti esirikkur
Saaremaal Kärla külas toimetab maailma ainuke furtsellaraanitootja Est-Agar, kelle toodang rändab nii kodumaise marmelaadi kui ka Jaapani näokreemi sisse.
Eestimaal tegutseb mees, kes võttis südameasjaks puhuda iidsele ettevõtmisele hing sisse. Ta tegi oma hobist töö, mis on toonud hingerahu, aga ka materiaalse stabiilsuse. Saage tuttavaks siinse piibukultuuri hoidja Raimo Ribergiga!
Kogu Eesti tundis 2023. aastal, kuidas majanduslikult keeruline aeg tegi oma töö. Ettevõtete koondamiste ja pankrottide tagajärjel vähenes töökohtade arv ja suurenes töötute hulk. Kuigi palgakasv jätkus, oli see hulga väiksem kui aasta varem.
“Nädal aega enne jaanipäeva algab meie jaoks üks pikk suur laupäev, lihtsalt kümme nädalat jutti,” ütleb Karine Mägi, kes avas 2020. aastal Kuressaare kesklinnas kiiresti suure populaarsuse saavutanud Bönsi kohviku.
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.