Väiketööstur kavatseb kriisist võitjana väljuda: “Nüüd peame kasutama kõiki võimalusi”
Narvas asuv Waldchnepi tehas omal nahal kriisi ei tunneta, aga on sellest kuulnud. Tehase omanik ja juht Aare Pihelgas leiab, et praegu võib olla laienemiseks õige aeg, seda enam, et raha saab Õiglase Ülemineku Fondist.
Tööstusjuhid, aasta tehas 2024 võitjad, soovitavad teistel tehastel vaadata aina enam raiskamise vähendamise poole, et „madalal rippuvad õunad“ ehk kiired töövõidud ära noppida. Ühtlasi soovitavad nad juba praegu mõelda 2025. aasta plaanidele ja sellele, kas ettevõtted uueks kasvutsükliks ikka valmis on.
Kuigi investeeringud tööstusvaldkonda on langenud ja firmajuhid ennustavad investeeringute jätkuvat vähenemist, on Eestisse kerkimas ligi paarkümmend uut tehast. Usinaim tootmispindade laiendaja on metallitööstus.
Möödunud sügisel keemiatööstuse Chemi-Pharmi tegevjuhiks tõusnud Joonas Lahe sõnul on viimaste aastatega nii palju muutunud, et ettevõte vajab uut strateegiat.
Saaremaal Kärla külas toimetab maailma ainuke furtsellaraanitootja Est-Agar, kelle toodang rändab nii kodumaise marmelaadi kui ka Jaapani näokreemi sisse.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.