Euroopa pangad nuumavad Kremli rahakotti. Lisaks: Hiina riigipea eurotuur, paremäärmuslaste spiooniskandaal ja Euroopa enda tuumavihmavari.
- Raiffeiseni pank maksis mullu Vene riigikassasse üle 400 miljoni euro. Foto: Reuters/Scanpix
Enne, kui olukord paraneb, läheb see veel hullemaks. Selline on järeldus, mille on teinud ka kõige optimistlikumalt meelestatud Ukraina sõja vaatlejad. Ehkki möödunud nädalal kinnitas 61 miljardi dollari suuruse abipaketi lõpuks ka USA president Joe Biden, jõuab suurem abi kohale alles suveks.
Ukraina relvajõudude ülemjuhataja Oleksandr Sõrskõi sõnul on pidanud väed Donetskis tagasi tõmbama, sest venelaste ülekaal on liiga suur. Ukraina rahvuskaardi ülem Oleksandr Pivnenko hoiatas aga, et Vene väed plaanivad pealetungi Harkivi linnale.
Ehkki USA näeb nüüd kõva vaeva, et kiiremas korras viia ukrainlastele nii õhutõrjerelvastust kui ka suurtükimoona, teab ka Venemaa, et võimaluste aken on avatud just praegu.
“Globaalne briifing” on Indrek Lepiku uudiskiri, mida saab endale tasuta postkasti tellida siit:
www.aripaev.ee/uudiskirjad Euroopa ei võta endiselt asja tõsiselt. Julgeolekuekspert
Rainer Saks tunnustas intervjuus Äripäevale USA otsust lõpuks Ukrainale relvastust leida, ent tema hinnangul pole ka vahepealne ehmatus Euroopat tõsiselt tegudele sundinud. Saksa sõnul on suurim mure endiselt selles, et eurooplaste ühistegevus Ukraina aitamiseks on puudulik. „Ei ole isegi veel toimivat diskussiooni, mida see kõik endast kujutama peaks,” lausus julgeolekuekspert.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Venemaa ründab lähikuudel Ukrainat nii palju kui võimalik, enne kui lääneriikide relvaabi sõjatandrile jõuab, räägib julgeolekuekspert Rainer Saks saates „Äripäeva arvamusliider”.
Möödunud nädal Ukrainas on olnud pingeline, kuna mingil hetkel kasvas Vene vägede rünnakute arv Ukrainas 100 rünnakuni päevas, selgub kaitseväe raportist.
India valimiste kontekstis tasub teadvustada, et kiire majanduskasvuga India vajab endiselt sidemeid Venemaaga, aga on samuti olulisel määral seotud lääneriikidega, ütles Äripäeva välisuudiste toimetaja Indrek Lepik.
Äripäeva raadio sisuturundussaade on pühendatud väikeettevõtete konverents-messile Südi 2025, kus jagavad kogemuslugusid väikeettevõtjad. Suurfirmade esindajad annavad nõu finantseerimise, energia-, IT-, tervise- ja personaliküsimustes.