Kellega otsivad liitu nii euromeelsed kui ka euroskeptikud? Lisaks: Slovakkias summutatakse vaba ajakirjandust, Iisrael on kaotamas diplomaatilist sõda ja kaubandussõda Hiinaga läheb aina kuumemaks.
- Itaalia peaministrit Giorgia Melonit püüavad meelitada nii tsentristid kui ka paremradikaalid. Foto: SIPA/Scanpix
Euroopa paha poiss Ungari paistab olevat kõik lõpuni välja vihastanud. Siiani pole saanud Euroopa Liit rakendada 6,5 miljardit eurot Ukraina abistamiseks, sest ungarlased seisavad sellele vastu.
Leedu välisministri Gabrielius Landsbergise sõnul on Ungari vetostanud üle 40 protsendi Ukraina suhtes tehtud otsuseid. Ungari jaoks on tegu sisepoliitilise punktinoppimisega, sest ka Viktor Orbánil on tarvis eurovalimistel hea tulemus teha.
Just eurovalimised tõotavadki korralikult kaarte segada, sest üks nimi kerkib üles ikka ja jälle, kui on juttu uuest suurest koalitsioonist, mis hakkab Euroopat järgmisel viiel aastal juhtima.
“Globaalne briifing” on Indrek Lepiku uudiskiri, mida saab endale tasuta postkasti tellida siit:
www.aripaev.ee/uudiskirjad Droonimüür Venemaaga. NATO piiririigid Poolast Norrani arutavad tõsiselt plaani luua nn droonimüür piirile Venemaaga, mis oleks võimeline avastama ja tõrjuma iseliikuvaid õhusõidukeid, millega venelased korraldavad Ukrainas suuri hävitustöid. Venemaa on Läänemeres hakanud taas provotseerima. Möödunud nädalal eemaldas Venemaa Narva jõelt pooled piiripoid. Kreml vihjas ühe dokumendiga ka plaanile, mille järgi hakataks merepiiri omavoliliselt nihutama.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Sõda Ukrainas on fundamentaalselt muutnud kaitsetööstust. Kohalikud esiettevõtjad näevad, et just Eestil on suur eelis.
Läänemaailmal on oluliselt raskem oma majandust sõjatööstusele ümber lülitada sellisel moel, nagu Venemaa on seda teinud, tõdes Eesti kaitsetööstusfirma Milrem Roboticsi juht Kuldar Väärsi saates “Kuum tool”.
Samal ajal kui Lõuna-Euroopa riigid on agaralt kasutanud Euroopa Liidu fonde tee-ehituseks, on Eesti vähemalt osaliselt selle võimaluste akna maha maganud, kirjutab Äripäeva Lõuna-Euroopa kolumnist Lauri Vahemeri.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.