Laitse lossi peremehe manipuleerimine ettevõtete nimedega nii, et äripartnerid tunnevad end lõpuks petetuna, on kestnud laiemalt juba pikemalt.
- Kui Eesti taasiseseisvus, oli Muldia hea ninaga ärimees, kes vedas ridamisi pankasid, pani aluse Eesti Ekspressile ja tegi reklaamiäri. Lossiomanikuks sai Muldia 1996. aastal ja umbes 25 aastat arendas ta Laitse lossi eksabikaasa Marjuga. Foto: Kaarel Tigas / Õhtuleht / Scanpix
Pankrotihaldur Martin Krupp tõdes, et skeem, kus ärinime muutmisega jäetakse võlad maha vanasse ettevõttesse, on toiminud väga pikalt. „Tean mõnda juhtumit, mille puhul on sama ärinime taaskasutatud viis-kuus korda,“ ütles ta.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Keskaegset rüütlilossi meenutavasse Laitse mõisahoonesse astuvad kaks relvastatud turvameest. Nad võtavad sihikindlalt suuna kolmandale korrusele, koos nendega liigub sinna ka tuntud ettevõtluskoolitaja oma advokaadiga. Lossihärrat Sulo Muldiat tabab turvameeste ja advokaadi saabumine ootamatult.
Ettevõtja Sulo Muldia võttis laene ja kui tema firma hakkas manalateed minema, hakkasid MES ja EAS saama kandeid juba teiselt ettevõttelt – olgugi et nimi oli täpselt sama.
Äripäeva raadio sisuturundussaade on pühendatud väikeettevõtete konverents-messile Südi 2025, kus jagavad kogemuslugusid väikeettevõtjad. Suurfirmade esindajad annavad nõu finantseerimise, energia-, IT-, tervise- ja personaliküsimustes.