OPEC+ leppis pühapäeval kokku, et pikendab suuremat osa naftatootmise kärpeid 2025. aastani, et ergutada turgu keset aeglast nõudluse kasvu, kõrgeid intressimäärasid ja konkureeriva USA kasvavat tootmist.
Saudi Araabia prints Abdulaziz bin Salman keskel vasakul koos OPEC+ partneritega eile, vasakul Venemaa energiaminister Aleksander Novak. Foto: HAITHAM EL-TABEI
Brenti toornafta on viimastel päevadel kaubelnud 80 dollari lähedal barreli kohta, mis on allpool piiri, mida paljud OPEC+ liikmed vajavad oma eelarve tasakaalustamiseks, kirjutas Reuters. Hindu on survestanud mure nõudluse aeglase kasvu pärast suurimas naftaimportijas Hiinas ja arenenud riikide kasvavad naftavarud.
Warren Buffetti salajane investeerimisportfell lõpetas aasta esimese kvartali 646 miljoni dollari väärtuses hallatava varaga. Samal ajal omandas ta ka uued positsioonid viie ettevõtte aktsiates.
Norra nafta- ja gaasitootja Equinor minu portfellis avaldas mullusega võrreldes kehvemad kvartalitulemused, kuid üllatusena ei hakanud aktsia selle peale langema.
Kuna USA majandusandmed näitavad, et inflatsioon on endiselt kõrge, siis nafta hinnad langesid ning West Texas Intermediate odavnes 78 dollarini barrelist. Hinnalangusele aitab kaasa, et mõned OPEC+ tootjad soovivad tootmisvõimsuse suurendamist.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.