Kristen Michali tõusmine kliimaministri kohalt peaministriks on tekitanud omajagu spekulatsioone, kes võiks tema ameti endale saada. Lisaks on suure tõenäosusega oodata ka uut rahandusministrit.
- Koalitsioonikõnelustel oli ka kliimaministeeriumi asekantsler Keit Kasemets (tagaplaanil). Tulevane peaminister Kristen Michal esiplaanil. Foto: Liis Treimann
Äripäevaga suhelnud reformierakondlased tõdesid, et tulevane peaminister Kristen Michal on meeskonnamängija, kellel on erakonnas hea läbisaamine kõigiga ja nn siseringi pole ta tekitanud.
Seda viimast ütles riigikogu liige Kristo Enn Vaga, kelle sõnul proovib Michal praegu kõiki arvesse võtta ja kuulata. “Minu arvates on ta seda väga rahulikult teinud. See on hea meeskonnajuhi tunnus,” kiitis Vaga.
Praegu käivatel koalitsioonikõnelustel on Reformierakonnal üheksaliikmeline delegatsioon, mida veab Michal ise. Kampa kuuluvad veel Hanno Pevkur, Jürgen Ligi, Maris Lauri, Erkki Keldo, Timo Suslov, Signe Riisalo, Urmas Klaas ja Gerrit Mäesalu. Esimesel läbirääkimiste päeval sammusid koosolekule lisaks riigikogu liige Andres Sutt ja kliimaministeeriumi kantsler Keit Kasemets.
Uus kliimaminister?
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Sel nädalal alanud koalitsioonikõnelused on alanud aruteludega, kuidas saada majandus kasvama. Uus peaminister soovitab uuelt valitsuselt siiski liiga palju mitte loota.
Koalitsioonikõneluste esimesel päeval võtsid läbirääkijad fookusesse majanduse – täpsemalt tööstuspoliitika, mille kaudu hakata Eesti majandust kasvatama.
Täna alustasid Reformierakond, Eesti 200 ja sotsiaaldemokraadid koalitsioonikõnelusi. Esimesena tuleb arutluse alla majandus.
Viimase kolme valitsuse eesotsas on olnud Kaja Kallas. Tema ametist lahkumise eel arutame politoloogiga, milles õnnestuti ja milles mitte ja mida peaks kindlasti vältima järgmine peaminister Kristen Michal.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.