Globaalne briifing: lasud, mis tabasid Euroopat südamesse
Hirm poliitilise vägivalla ees podiseb ka lõhestunud Euroopas. Lisaks: verinoor asepresidendikandidaat, jalgpall ei jõuagi koju ja von der Leyeni tõetund.
Donald Trump nimetas enda asepresidendikandaadiks noore Ohio senaatori JD Vance’i, kes võiks vabariiklastele valimistel edu tuua kaalukeeleosariikides. Foto: AP/Scanpix
Kogu maailma šokeerinud atentaat tõi ka Euroopani tõdemuse, et poliitilise vägivalla eest pole kaitstud ka Vana Maailma poliitikud, ja seda hoolimata maailmavaatelisest kuuluvusest.
USA presidendikandidaadi Donald Trumpi tapmiskatse mõjub halvasti roheinvesteeringutele ning vabariiklase valituks ostumisel võivad pihta saada ka muud dollarites tehtud investeeringud, hoiatab LHV fondihaldur Mikk Taras.
Täna kavas: maailma tipud istuvad NATO laua taga, segased ajad Prantsusmaa poliitikas, britid ootavad kursimuutust (ka jalgpallis) ning põige Lõuna-Ameerikasse.
Euroopa tähtsad kohad on selleks korraks enam-vähem täidetud, lähituleviku murelapseks paistavad saavat USA presidendivalimised, mille avapauk oli katastroofiline.
Sel nädalal jääb Eesti jaoks rahvusvahelisel areenil tähtsamaks sündmuseks Euroopa Ülemkogu, kus võetakse uuesti arutluse alla Euroopa Liidu tippjuhtide ametikohad. Ohtlik kuumalaine ähvardab vallutada Euroopa ning Lähis-Idas ähvardab lahvatada uus sõda.
Vanas Euroopas tavaline firmade ja muu vara põlvest põlve pärandamine on eestlaste jaoks uus teema. Meil siin on alles esimene põlvkond varavahetuseks ettevalmistusi tegemas.