Täna kavas: maailma tipud istuvad NATO laua taga, segased ajad Prantsusmaa poliitikas, britid ootavad kursimuutust (ka jalgpallis) ning põige Lõuna-Ameerikasse.
- NATO seekordne tippkohtumine keskendub Ukrainale ja liikmesmaade kaitsevõimekuse suurendamisele. Mida aga liikmesmaad Ukrainale lubavad, on iseküsimus. Fotol Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi. Foto: Scanpix
Veel enne, kui saame end nädalavahetusel toimuvateks spordispektaakliteks maha istutada, peame ühe olulise pika laua sünnipäevaistumise Washingtonis. Nimelt tähistab NATO sel nädalal oma 75. sünnipäeva, mille olulisemateks teemadeks on kaitsekulud ja Ukraina abistamine. Viimane tuleb eriti valusal ajal: eile pommitas Venemaa Kiievit ja teisi linnu, hävis Kiievi lastehaigla, hukkus kümneid inimesi. Must päev Ukrainale.
Lisaks saab tippkohtumisel olema erilise tähelepanu all võõrustaja Joe Biden ja tema tervis.
“Globaalne briifing” on maailmas toimuvat avava uudiskiri, mida saab endale tasuta postkasti tellida siit:
www.aripaev.ee/uudiskirjad Mis on vahepeal toimunud?
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Euroopa tähtsad kohad on selleks korraks enam-vähem täidetud, lähituleviku murelapseks paistavad saavat USA presidendivalimised, mille avapauk oli katastroofiline.
Sel nädalal jääb Eesti jaoks rahvusvahelisel areenil tähtsamaks sündmuseks Euroopa Ülemkogu, kus võetakse uuesti arutluse alla Euroopa Liidu tippjuhtide ametikohad. Ohtlik kuumalaine ähvardab vallutada Euroopa ning Lähis-Idas ähvardab lahvatada uus sõda.
Kes on Euroopa järgmised juhid? Lisaks: Ukraina saab raha, NATO relvastub ja Putin sõidab külla suurele sõbrale.
Värske “Globaalne briifing”
Eurovalimiste armutud järeldused. Lisaks: Iisraeli veelgi sügavam kriis, Demokraadid lõid piiri kinni ja tippkohtumine rahuks Ukrainas.
Maailma Kullanõukogu avaldas eelmise aasta lõpus raporti, milles lükati ümber väited, et kulla pikaajaline tootlus on võrreldav inflatsioonitempoga. Uuringust tuleb välja, et kulla hinnatõus on olnud inflatsioonitempost kaks korda kiirem ning kulla hinna peamised mõjutajad on hoopis majanduskasv ning globaalsete aktsia- ja võlakirjaturgude koguväärtus.