Eesti konkurentsieelis on aastaid olnud lihtne ja soodne majandussüsteem ja mina soovitan sama teed jätkata, sõnas laevade ehitamise ja ümberehitamisega tegeleva LTH-Baasi juht Anton Maljugin.
- LTH-Baas juht Anton Maljugin pelgab tulevasi vestluseid klientidega. Foto: Raul Mee
Anton Maljugin rääkis Äripäeva raadio hommikuprogrammis, et praegu panevad teda enim muretsema inflatsioon ja maksutõusud. “Kui ma täna lähen klientide juurde ja ütlen, et teate, kõik meie projektid, mis algavad 2026, hakkavad teile 7 protsenti rohkem maksma, siis on suur tõenäosus, et me ei pruugi neid projekte saada,” rääkis Maljugin ja lisas, et see tähendab sadu tuhandeid eurosid vähem maksuraha riigile.
Maljugin rääkis ka sellest, kuidas ettevõttel praegu läheb ja millised on tulevikuplaanid.
Seotud lood
Hommikuprogrammis käis külas tööstusettevõtte LTH-Baas juht Anton Maljugin, kellega rääkisime raske aja seljatamisest, töötajate efektiivsusest ja sisepoliitilisest tulevikust.
Laevaremondifirma LTH-Baas kaotas eelmisel aastal käibest üle 12 protsendi ja vajus 0,6 miljoni euroga kahjumisse, kuid kinnitab, et on varem koroona tõttu seiskunud projektidega edasi läinud ja et majandustegevus taastub tempokalt.
Laevaehitusfirma LTH-Baas omanike seas on toimunud muutused: ettevõtte ainuomaniku Aleksandr Maljugini kõrvale on lisandunud tema poeg Anton Maljugin.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”