Äripäevaga rääkinud ettevõtjad panevad osaluste müügist teenitud miljoneid kasvama turvaliste varaklasside kõrval ka idufirmadesse. Ühe suurtehingu osaline aga istub rahas: “Vaatan huviga ringi, segased ajad,” kommenteeris ta.
- Raha paneb rattad käima: Milremi osaluse müügist saadud raha investeerib Kuldar Väärsi edasi samuti Eesti süvatehnoloogia- ja kaitsetööstusfirmadesse. Foto: Andras Kralla
“Investeeringuid on erinevates varaklassides, natuke hajutatud peab see portfell nii või teisiti olema, aga süvatehnoloogia ettevõtete vaade on kõige südamelähedasem. Eks ma tean omast kogemusest päris hästi, mida need ettevõtted peavad läbi käima,” rääkis Eesti kaitsetööstusettevõttes Milrem osaluse müünud Kuldar Väärsi.
Mullu müüs ta emiraatide EDGE Groupile 37%
Milremi aktsiatest, kaitsetööstusettevõtte väärtuseks kujunes tehingu tulemusel 140 miljonit eurot. Sellega jõudis see müük
Ellex Raidla tehinguradari järgi eelmise aasta märgilisemate tehingute hulka.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Loodab uue omaniku toel konkurente neelata
Täna oma elutöö Hansab Groupi müügist teatanud Aigar Urva tunnistas, et investori kaasamise plaan küpses kaua ning vahepeal kaaluti isegi börsile minekut.
Araabia Ühendemiraatidele kuuluv sõjatööstus EDGE Group PJSC omandab enamusosaluse meie robootika ja autonoomsete süsteemide arendajas Milrem Robotics.
Aasta suurimad tehingud!
Eelmise aasta Eesti ettevõtete ühinemis- ja ülevõtmisturg oli kokkuvõttes tunamullusega võrreldes kahvatum, suuremaks sagimiseks läks tehnoloogiasektori toel aasta teises pooles.
Euroopa alkoholimüüja Hawesko Holding ostab varem Arvo Kasele kuulunud poole Eesti veinide hulgimüüjast Dunker Group, teatas ettevõte.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.