USA rahandusministeerium kehtestas Ukraina iseseisvuspäeva eelõhtul sanktsioonid veel ligi 400 ettevõttele ja inimesele, kes Venemaa agressioonile kaasa aitavad. Nende seas on ka kaks Eesti osaühingut.
- Vene metallurgiaettevõtte Evraz Nižni Tagili tehas on samuti USA uuendatud sanktsioonide nimekirjas. Foto: Reuters/Scanpix
Peamiselt tabas uus sanktsioonide laine Vene kaevandus-, metallurgia- ja tööstusettevõtteid, aga ka finants- ja IT-firmasid. Näiteks on nimekirjas terasetootja Evrazi ja niklitootja Nornikli tütarfirmad ning Magnitogorski metallurgiakombinaat. Vene maksetevahendaja Atol, suured tarkvaraarendajad CFT ja Diasoft, radaritootja PO Oktjabr ning Vene teaduste akadeemia juures asuv tehistaibu uurimise instituut on samuti nüüd USA sanktsioonide nimekirjas.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Euroopa Liidu suursaadikud leppisid kokku 14. sanktsioonipaketi Venemaa vastu, mis hõlmab endas ka veeldatud maagaasi reekspordi Euroopa vetes, kirjutab Reuters.
täiendatud
"Eks ma kõnnin õrna jää peal,“ tunnistab ettevõtja Aivar Friedrichson, kes ei kavatse oma Venemaa poode sulgeda ning toob üle idapiiri deklareerimata kaupa.
20 miljardi euro väärtuses kahtlaseid ülekandeid
USA ja Suurbritannia kontrollivad enam kui 20 miljardi dollari väärtuses krüptovaluutatehinguid, mis käisid läbi varem Eestisse registreeritud Venemaa krüptobörsi Garantex, kirjutab Bloomberg.
USA rahandusministeerium täiendas esmaspäeval sanktsioonide alla kuuluvate ettevõtete nimekirja ja sinna jõudis ka üks Eesti ettevõte, omaniku sõnul pole see firma kunagi tegutsenud.
Äripäeva raadio sisuturundussaade on pühendatud väikeettevõtete konverents-messile Südi 2025, kus jagavad kogemuslugusid väikeettevõtjad. Suurfirmade esindajad annavad nõu finantseerimise, energia-, IT-, tervise- ja personaliküsimustes.