Miks lendavad Vene droonid NATO riikides, kas populistid dikteerivad Euroopa südamiku poliitikat ning mis toimub Ukrainas päriselt.
- Shahed-tüüpi droone tulistab Ukraina alla iga päev, pildil laupäevane rünnak Kiievi pihta. Foto: Reuters/Scanpix
Euroopa tuumikriikide poliitika süstib kõike muud kui optimismi. Ehkki prantslased said endale lõpuks valitsusjuhi, on ta ametis rohkem paremradikaalide armust. Ning Saksamaal dikteerivad nemad juba föderaalpoliitikat otse – sellest allpool.
Samal ajal on nädalavahetus kujunemas erakordselt skandaalseks, sest NATO õhuruumis lennanud Vene tapjadroonid suutsid rinderiikides paljastada täieliku ettevalmistuse puudumise selleks, mida teha, kui venelane üle piiri tuleb.
“Globaalne briifing” on Indrek Lepiku uudiskiri, mida saab endale tasuta postkasti tellida siit: www.aripaev.ee/minu-aripaev/uudiskirjad
Lätis kihutas Vene Shahed-droon. Pühapäeval jõudsid avalikkuse ette esimesed fragmendid infost, et laupäeva hommikul oli kukkunud Rēzekne vallas alla Vene droon. Hiljem selgus, et see oli toosama Iraani mudel, millega venelased Ukrainas oma veretööd läbi viivad. Lätlaste sõnul sisenes droon Valgevenest ja sel olid peal ka lõhkekehad.
Intsidendi peale välja kutsutud Vene saatkonna esindaja raius, et tegu pole Vene drooniga, ent kaitseminister Andris Sprūdsi sõnul pole selles mingit kahtlust. Seoses vahejuhtumiga on algatatud aga Lätis uurimine, kas kaitsejõud käitusid olukorras õigesti.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
“Kas nad äkki murravad mingeid salajasi lubadusi?"
Lääs on jätkuvalt Ukraina selja taga, ent juhtivate tööstusriikide tegevuses puudub loogika, ütles "Äripäeva arvamusliidri" saates riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson.
Hinnalipik on 800 miljardit eurot aastas
Endine Euroopa Keskpanga juht Mario Draghi rõhutab, et ettepanekud Euroopa konkurentsivõime taastamiseks pole lausutud suusoojaks, vaid peavad tooma kiireid ja konkreetseid lahendusi.
Üle riigi toimuvad meeleavaldused
Michel Barnier, kellest sai pärast suvist võimuvaakumit uus valitsusjuht, ei välista võlaeesmärgi täitmiseks maksude tõstmist.
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.