Uus Euroopa Komisjon, järjekordne Donald Trumpi tapmiskatse ja Saksamaa enesekeskne Hiina-poliitika.
- Ursula von der Leyen on tõusnud üheks mõjukaimaks Euroopa Komisjoni juhiks. Foto: AP/Scanpix
Alanud nädal on vähemasti briifingu perspektiivist Euroopa päralt, sest äsja sai selgeks, missugune näeb välja tulevane Euroopa Komisjon. Esmasel vaatlusel tundub, et Läänemere-äärsed riigid on esindatud päris prominentselt.
Pole aga selge, millest kõneleb tõik, et USA ekspresidendi tapmiskatse ei tekita enam suurt erutust. Aga et Washingtoni ja Berliini poliitika on Venemaa ja Hiina suunas endiselt ja ettearvatult lühinägelik, on mõistagi jätkuvalt masendav.
“Globaalne briifing” on Indrek Lepiku uudiskiri, mida saab endale tasuta postkasti tellida. Selleks tee endale kas Äripäeva konto või kirjuta kiri
[email protected].
Ängistav jalalohistamine Ukraina abistamisel. Ehkki USA vihjas, et lubab Ukrainal lõpuks oma kaugmaarakettidega ka sihtmärke Venemaal tabada, pole Washington veel ametlikku otsust teinud. Aprillis saatsid ameeriklased sedasorti rakette küll poolsalaja Ukrainasse, ent siiani pole nad lubanud nendega üle piiri tulistada. Ehkki Moskvani 300kilomeetrise ulatusega ATACMSitega ei lase, jääb laskeulatusse mitu olulist lennubaasi ja teisi militaarsihtmärke.
Samal ajal jätkab Venemaa Ukraina tsiviiltaristu pommitamist. Harkivis sai taas pihta elumaja, mistõttu sai vähemalt üks inimene surma ja poolsada viga. Ning Venemaa kasvatab ka oma armee suurust, küündides aasta lõpuks pooleteise miljoni meheni. Veel sõja alguses oli relvajõududes veidi üle miljoni mehe. Praegu jätkub mobilisatsioon, ent mehi väravatakse ka äsja oma aasta ära teeninud ajateenijate seast.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Euroopa Ukraina esinduse endisest juhist Matti Maasikast saab alates novembrist Euroopa välisteenistuse Euroopa osakonna juhtivdirektor.
Suurettevõtjate Taavi Madiberki ja Margus Linnamäe kaitseidu Frankenburg Technologiesi laieneb Ukrainasse ning hakkab seal tootma.
Oleme Lõuna-Euroopaga üllatavalt sarnased, erinedes Läänest
Majanduse rahvusvahelisustumiseta ja tugeva erasektorita Euroopa jõukamate sekka ei jõua, kirjutab Äripäeva Lõuna-Euroopa kolumnist Lauri Vahemeri.
Kamala Harris oli USA presidendikandidaatide eilse debati kindel võitja, rääkisid Äripäeva ajakirjanikud Äripäeva raadio hommikuprogrammis.
Maailma Kullanõukogu avaldas eelmise aasta lõpus raporti, milles lükati ümber väited, et kulla pikaajaline tootlus on võrreldav inflatsioonitempoga. Uuringust tuleb välja, et kulla hinnatõus on olnud inflatsioonitempost kaks korda kiirem ning kulla hinna peamised mõjutajad on hoopis majanduskasv ning globaalsete aktsia- ja võlakirjaturgude koguväärtus.