Äripäeva raadio nädala viimases hommikuprogrammis arutleme ärikinnisvara, võlakirjapakkumise ja turismi teemadel.
- Kolmanda kvartali tulemusi kommenteerib reedeses hommikuprogrammis Baltic Horizon Fondi fondijuht Tarmo Karotam. Foto: Liis Treimann
Kell 8 avab otse-eetris Baltic Horizon Fondi kolmanda kvartali tulemusi fondijuht Tarmo Karotam, kellelt küsime ka viimaste trendide kohta Tallinna ja teiste Balti pealinnade ärikinnisvaras.
Pool tundi hiljem püüab LHV Groupi
treasury juht Juhan Peet ümber veenda
investor Toomast, kes otsustas panga viimasest võlakirjapakkumisest eemale jääda. Küsime järele, miks aastatagusega võrreldes 4,5% madalamat tootlust pakutakse ja milline on hoiuseintresside väljavaade leeveneva euribori valguses.
Statistikaamet avaldab reede hommikul septembrikuu majutusettevõtete ööbimiste numbrid, mida aitab kell 9 mõtestada Eesti Hotellide ja Restoranide Liidu tegevjuht Killu Maidla.
Hommikuprogrammi toovad kuulajateni Janno Riispapp ja Ken Rohelaan.
Saatepäev jätkub nelja saatega:
10.00–11.00 “Sisuturundussaade”. Saates räägivad külalised kinnisvaraturu seisust, kus nende hinnangul on märgata elavnemist järelturu korterite osas.
Kuula, kas kodu tsub osta või pigem üürida, millised on üürituru tulevikutrendid ning milliseid soovitusi antakse B-klassi äripindade omanikele. Külas on Bigbanki ettevõtete panganduse üksuse juht Aimar Roosalu ja ettevõtte peaökonomist Raul Eamets. Saadet juhib Juuli Nemvalts.
11.00–12.00 “Äripäeva eetris”. Maailm seedib USA presidendivalimiste tulemusi. Vabariiklase Donald Trumpi seljavõit kajab vastu nii majanduses kui geopoliitikas ning tungib ka riikide siseellu. Saksamaa valitsus laguneb ja majandus ägiseb, Eesti ettevõtetel on mõndagi kaalul. Kodubörsi tulemuste hooaeg on mõnelegi investorile rõõmustavat pakkunud. Ettevõtjad hüppavad tulevikku, mis on helge, aga see-eest tundmatu, nagu näitas Äripäeva küsitlus. Põhiseaduse kiireloomuline muutmine jõudis riigikokku.
Nädala võidud ja kaotused, rõõmud ja mured võtavad kokku ajakirjanikud Eget Velleste, Dmitri Fefilov ja Neeme Korv.
13.00–14.00 “Juhtimisaudit”. Saates räägime teemal, mis on kaasaegses juhtimises ja organisatsioonikultuuris aina suuremat tähelepanu saanud – võrdsete võimaluste ja mitmekesisuse väärtus juhtimises. Saates on külas Annika Arras, kes on teema tugev eestkõneleja, konsultatsioonifirma Miltton asutaja, Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumi juhatuse liige ja tänavune parima juhi nominent. Saadet juhib Helen Klettenberg.
17.00–18.00 “Äripäeva arvamusliider”. Saade ei saa üle ega ümber selle nädala olulisimast poliitsündmusest ehk presidendivalimistest USAs. Raputus on suur kogu läänemaailmale, mistõttu tuleb kokku Äripäeva enda ajutrust, et sõnastada Eestile olulised hoiakud. Stuudios on Äripäeva peadirektor Igor Rõtov, peatoimetaja Meelis Mandel ja investeerimisvaldkonna juht Juhan Lang. Saadet juhib äsja poolteist nädalat USAs ringreisil olnud Indrek Lepik.
Kuulake Äripäeva raadiot Tallinnas ja Harjumaal 92,4 MHz, Tartus 97,7 MHz, Pärnus 91,9 MHz, Haapsalus 96,0 MHz, Saaremaal 101,7 MHz, Ida-Virumaal 94,6 MHz, Raplamaal 101,8 MHz ja Järvamaal 104,3 MHz.
Otselingi kuulamiseks leiad
siit.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Nasdaq Tallinn otsustas alates tänasest peatada kauplemise Baltic Horizon Fondi võlakirjadega.
LHV on taas võlakirjad lauale löönud, kuid seekordne tootlusnumbrike paneb eelmiste kõrval küll veidi õlgu kehitama.
Trumpi võit polnud mitte juhus, vaid taaskordne kategooriline eitus senisele poliitilisele ja majanduslikule korrale.
Ligi 1400 ettevõtte juhi poolaasta prognoos
Maksutõusud pärsivad tegevust kõige rohkem, vastasid ligi pooled pea 1400 ettevõtlussektori juhist, kelle eeloleva kuue kuu äriplaane Äripäeva Infopank küsis. Üha suuremat leevendust tunnevad nad aga langevatest intressidest ja nõudluse elavnemisest.
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.