Riigi plaan hakata ametkondi õhendama ei pruugi kulgeda ilma vastulöökide ja suuremate probleemideta tulevikus, arutlesid ajakirjanikud saates “Äripäev eetris”.

- Valitsus jätkab koosseisus Eesti 200 ja Reformierakond. Fotol Margus Tsahkna ning Kristen Michal.
- Foto: Liis Treimann
Äripäeva ajakirjanik Karl-Eduard Salumäe lausus, et miskipärast on inimestel kujutlus, et ametnikud tõttavad hommikul kontorisse ja hakkavad siis otsima, millega oma päeva sisustada. Tasub mõista, et nende tegevused tulevad siiski sellest, mida seadusandja neile ette on näinud, rõhutas Salumäe.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Fotod ja reportaaž
“Meie hotell on nõudlikule külalisele ja väga eksklusiivne... aga siia võib tulla igaüks!” kõlab lubadus järgmisel nädalal avatavas Tallinna vanalinna ekstra-luksuslikus hotellis.
Peaminister Kristen Michal teatab lähiajal uuest nõukojast, kus erinevate valdkondade ettevõtjad hakkavad valitsusele bürokraatia leevendamiseks ja riigikulude vähendamiseks nõu andma.
Keldo: eesmärk ei ole koondamine
Peaminister Kristen Michal lubab riigis bürokraatiat vähendada nii, et ametnikke läheb vaja praegusest 20 protsendi võrra vähem. Majandus- ja kliimaminister räägivad oma muudatustest juba konkreetsemalt, sest need on tegelikult eelmise valitsuse ajal kokku pandud plaanid.
Ukraina sõda läheb kuumemaks, Euroopa ei karda tuumarelva ja Saudi Araabiast oodatakse valget suitsu.
Hõbe on tänavu hinnatõusult kullale alla jäänud, sest investorid otsivad kullas geopoliitiliste pingete, kaubandussõja ja majanduslanguse riskide vastu kaitset. Samas püsib hõbeda tööstuslik nõudlus tugev ja tänavu on oodata turul suurt puudujääki, mis toetab hinda ka edaspidi.