Tagaotsitava krüptotinistaja uued seiklused: Donbass-Stroi ja mesilasmürk 7 miljoni eest
Rahvusvaheliselt tagaotsitavaks kuulutatud endine Eesti poliitik ja krüptopüramiidi looja Oleg Ivanov ning tema uus firma Donbass-Stroi on sattunud Venemaal kohtu küüsi. Tüliõunaks sai kahtlase krüptovaluuta eest ostetud kinnisvara.
„Teda ei huvita, keda petta, kas venelast või mittevenelast. Igaühte, andku ta vaid raha,“ ütles Oleg Ivanovi Venemaal töötav endine äripartner tema kohta.
Krüptoraha annab vaeste Aasia ja Aafrika riikide elanikele lootust muul moel kättesaamatule heaolule. Seda suurem on pettumus, kui nad satuvad internetiavarustes usaldusväärse partneri asemel kokku nutika sahkerdajaga ning krüptoraha osutub spekulatiivseks ja ebastabiilseks.
Kahtlased krüptovaluutad, lepingus tema asemel esinevad tegelased, nördinud partnerid mitmest riigist, kes nõuavad aastaid võlgade äramaksmist – nii näeb välja Kremli-meelse liikumise Koos ühe eestvedaja Oleg Ivanovi krüptoäri. Pärast seda, kui ajakirjanikud tema partneritega vestlesid, pakkus ta avalikest nõuetest taganemise vastutasuks võla tagastamist.
Krüptoärimehe ja algaja poliitiku Oleg Ivanovi salaühistu lubab investoritele fantastilist tootlust kohati firmadest, millel äritegevus puudub ning julgustab astuma uue krüptoraha omanikke sekka. Lubatakse ka koostööd riigi suurima hoiu-laenuühistuga.
Värske Freedom24 analüüs toob välja, et Balti riikide – Eesti, Läti ja Leedu – investorid jälgivad aktiivselt globaalseid trende tehisintellekti, tehnoloogia ja krüptovaluutade vallas, kuid samas avalduvad neil selged rahvuslikud eelistused ja erinevad investeerimisstrateegiad. Eesti investorid paistavad silma lähenemisega, mida iseloomustab eklektilisus ja kõrge risk, samal ajal näitavad nende Balti naabrid vastandlikke tendentse spekulatiivsete ja tasakaalukamate strateegiate suunas.