Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Matti Maasikas: aeg kellu enesekindlalt kätte võtta
On ülim aeg pidada ühiskonnas maha tõsine arutelu sellest, mida me Euroopa Liidus ära tahame teha – ja mitte vaid sellest, mida ära hoida, kirjutab Äripäeva essees diplomaat Matti Maasikas.
Matti Maasikas. Foto: Tairo Lutter / Postimees / Scanpix
Ka sellesuvistes arvamusfestivali aruteludes kahetseti kohati Euroopa Liidu nõrkust. ELi osakaal maailmamajanduses kahaneb, senine kindlaim partner USA pole enam nii sõbralik kui varem, Hiina ajab üha jõulisemalt oma asja nii kaubanduse kui ka poliitilise mõju vallas, Venemaa on agressiivne, rändesurve kasvab… ja EL ei suuda ajada sihikindlat ühtset poliitikat.
Tallinn, mis peaks olema Eesti majanduse mootor, on tegelikult arengu pidur, sest tal ei ole rolli täitmiseks vajalikku visiooni, poliitilist ambitsiooni, silmaringi ja haaret, kirjutab Evelyn Sepp Äripäeva essees.
Venemaa telekanalid kultiveerivad muljet Nõukogude Liidu vaimust, sarnasusest, mida tegelikult ammu ei eksisteeri, kirjutab Äripäeva essees etnoloog Aimar Ventsel.
Inimene või ettevõte võib leida oma otsa, kuid alati ei pruugi see lõppu tähendada, teatud tasemele jõudmine võib olla ka uue algus, kirjutab reklaamiärimees Marek Reinaas Äripäeva essees.
Pääs ülemäärase materialismi lõksust ja tee tegelikku vabadusse on vabatahtlik lihtsus, kirjutab Eduka Eesti arvamuskonkursi nominent Diana Amos Äripäeva essees.
Igal aastal saab mitukümmend tuleõnnetust alguse hooletust tuletööst. Kõige sagedamini tuleb seda ette ehitusobjektidel ja töökodades – keevitustööde käigus ei märka inimene enda ümber materjali, mis võib kiirelt süttida. Tuletööde tegemisel on teadmatus suur ja nõudeid eiratakse, kuigi paljudele ettevõtetele on koolitus kohustuslik.