Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Tanel Molok: tollimaksukirvest on võimalik vältida
Praktika on näidanud, et hooletus piiriülestes tehingutes võib viia dramaatiliste tagajärgedeni ning üllatavalt suurte maksukohustuste tekkimiseni, kirjutab advokaadibüroo Sorainen maksuekspert Tanel Molok.
Põhiliseks probleemiks on see, et väljastpoolt Euroopa Liitu kauba soetamisel ei pöörata tähelepanu võimalikele piirangutele ja tollimaksudele. Nende olemasolu selgub pahaaimamatu ostja jaoks aga alles pärast lepingu sõlmimist ning üldiselt ka alles vahetult enne või pärast kauba kättesaamist. Siis ei ole enam võimalik müüjaga tehingu tingimuste ja hinna üle läbi rääkida ning üllatuslikult kõrgenenud hind tuleb ise koolirahana ära maksta.
Ameerika Ühendriigid hakkasid alates pühapäevast rakendama mitmetele Hiina kaupadele 15% suurust tollimaksu. Hiina hakkas tollimaksu võtma teatud USA kaupadelt, näiteks toornaftalt, vahendab Reuters.
USA jalatsitootjad, sh Nike ja Under Armour, palusid esmaspäeval USA presidenti Donald Trumpi, et too võtaks jalatsid välja Hiina importkaupade nimekirjast, millele plaanitakse tollimaks kehtestada, vahendab Reuters.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.