Hiljutised sündmused Venemaal – valitsuse tagasiastumine ja Vladimir Putini välja kuulutatud reformid – annavad tunnistust kompromissidest loobumisest ja kuulutavad ette enneolematuid repressiivseid meetmeid, leiab raadiojaama Ehho Moskvõ ajakirjanik Michael Nacke.
![Michael Nacke.](https://static-img.aripaev.ee/?type=preview&uuid=5e68551f-8ea1-519c-944a-928fb070698a&width=3840&q=70)
- Michael Nacke. Foto: erakogu
Ainus piirang, mis ei luba Vladimir Putinil igaveseks võimule jääda, on see, et tema praegune ametiaeg on viimane. Sellepärast muutub meie silme all võimu struktuur ja on edastatud selge sõnum: Putin ei kavatse lahkuda. Seda, milliseks kujuneb uus võim, on praegu veel raske öelda, kuid teatavaid vihjeid juba leidub.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tänapäeva Putini-Venemaa võimu üldistes arusaamades võib näha üllatuslikult palju sarnasusi Nikolai I valitsemisajaga, samuti Ivan Julmaga, kirjutab ajaloolane David Vseviov Äripäeva essees.
Nõudlus kulla järele tõusis mullu uue rekordini, millele aitasid kaasa nii keskpankade kullaostud kui ka investeerimisnõudluse kasv, selgub Maailma Kullanõukogu värskest raportist.