See, mis kogumispensioni reformiga saabub ja mida tegelikult soovitakse, on väga erinev, hoiatavad NOVE vandeadvokaadid Urmas Volens ja Veiko Vaske.
- Riigikogu spiikri haamer. Foto: Raul Mee
Kujutagem endale ette ühte tavalist keskealist Eesti meest, kes on hariduse omandanud näiteks Eesti Põllumajandusülikoolis ja õppinud metsandust. Ta on käinud viimased kakskümmend aastat tööl, liitunud (vabatahtlikult) II pensionisambaga ja kogunud sinna raha, oletagem, et näiteks 28 774 eurot. Ühel mitte väga ilusal sügispäeval saab ta arstilt ebameeldiva sõnumi, et tal on raskete tagajärgedega haigus, mille edukaks raviks tuleks kasutada meetodeid, mis ei ole haigekassa rahastatavad.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Rahvusvahelise veebipõhise maaklerfirma Freedom24 analüütikud on välja selgitanud kümme ettevõtet, mille börsile minek (IPO) saab olema alanud aastal finantsmaastiku keskmes. Nende seas on nii tehisintellekti uuendajaid, digitaalse turvalisuse liidreid kui ka kiirmoehiiglasi, lisaks ettevõtteid, mis püüavad positsioneerida ennast mõnedes võtmekategooriates ja meelitada ligi kõige tähelepanelikumaid investoreid.