Toidutööstustele on koroonakriisi ajal suurimad murekohad töötajate ohutus ja kaupade vaba liikumine. Mõlemas punktis on valitsus väga head tööd teinud, kirjutab toiduliidu juht Sirje Potisepp vastuses Äripäeva arvamusliidrite küsitlusele.
- Sirje Potisepp. Foto: Terje Lepp
Eesti on Euroopa, rääkimata muu maailma kontekstis, väga efektiivselt suutnud pandeemiat ohjata, arvestades haigestunute koguarvu. Toidutootmise jätkusuutlikkus on kriisi olukorras ühiskonna ellujäämise seisukohalt üks olulisemaid valdkondi ning meie suurim mure oli, kuidas tagada töötajate ohutus.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eesti valitsus peaks Euroopa Liidu ajutisi riigiabivõimalusi maksimaalselt ära kasutama – kuniks on selleks veel võimalus – ning avama piirid Soome ja ülejäänud maailmaga nii kiiresti kui võimalik, rääkis suurettevõtja Ain Hanschmidt vastuses Äripäeva arvamusliidrite küsitlusele.
Valitsuse otsused viivad meid konservatiivsema, suletuma riigi poole, mis vaatab rohkem tagasi kui edasi, kirjutab iduettevõtja Allan Martinson vastuses Äripäeva arvamusliidrite küsitlusele.
See, mis võinuks juhtuda viimase finantskriisiga, leiab aset nüüd – neoliberaalne globaliseerumismudel taandub, protektsionism ja isolatsionism süvenevad, kirjutab Tallinna Ülikooli võrdleva poliitika dotsent Tõnis Saarts vastuses Äripäeva arvamusliidrite küsitlusele.
Suurenenud riigieelarve puudujääk ja võlg muudavad paljud riigid haavatavaks võimalikele uutele šokkidele, kirjutab Swedbanki peaökonomist Tõnu Mertsina vastuses Äripäeva arvamusliidrite küsitlusele.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.