Valitsuse otsused viivad meid konservatiivsema, suletuma riigi poole, mis vaatab rohkem tagasi kui edasi, kirjutab iduettevõtja Allan Martinson vastuses Äripäeva arvamusliidrite küsitlusele.
See, mida Eesti valitsus kriisi alguses tegi, oli nii-öelda põlverefleks. Riik löödi lukku, nagu enamik teisi riike tegid. See oli õige ja kiire otsus, aga ei vajanud erilist vaimujõudu.
Äripäeva küsitlusele vastanud Eesti otsustajate ja arvamusliidrite meelest sai valitsus üheksa nädalat kestnud eriolukorras hakkama keskmiselt hindele "neli", sest viirusega võideldes kuulati ekspertide nõu. Majanduse küsimuses lähevad arvamused aga teravalt lahku.
Riigi majanduse käekäiku saab üsna täpselt hinnata kütuse tarbimise järgi, kirjutab Olerexi osanik ja juhatuse liige Antti Moppel vastuses Äripäeva arvamusliidrite küsitlusele.
See, mis võinuks juhtuda viimase finantskriisiga, leiab aset nüüd – neoliberaalne globaliseerumismudel taandub, protektsionism ja isolatsionism süvenevad, kirjutab Tallinna Ülikooli võrdleva poliitika dotsent Tõnis Saarts vastuses Äripäeva arvamusliidrite küsitlusele.
Suurenenud riigieelarve puudujääk ja võlg muudavad paljud riigid haavatavaks võimalikele uutele šokkidele, kirjutab Swedbanki peaökonomist Tõnu Mertsina vastuses Äripäeva arvamusliidrite küsitlusele.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”