Vabariikliku partei juhtkonna sõlmitud mefistolik kokkulepe Donald Trumpiga näitas oma tagajärgi 6. jaanuaril 2021, kui Trumpile ustav poliitiline sekt pöördus juhi kutsel vägivalla poole, kirjutab Tallinna Tehnikaülikooli dotsent Holger Mölder.

- Tallinna Tehnikaülikooli dotsent Holger Mölder
- Foto: Erakogu
Neljapäeva, 7. jaanuari hilisõhtul tunnistas president Donald J. Trump lõpuks videopöördumises, et kaotas valimised ja 20. jaanuaril toimub võimu rahumeelne üleminek uuele Joe Bideni administratsioonile. Veel päev varem, 6. jaanuari hommikul Ellipse’i pargis Valge Maja juures pidas Trump oma toetajatele kõne, milles kutsus neid üles võitlusele riiki tagasi võtma ja suunduma Kongressi hoone juurde Kapitooliumi künkal, kus Kongressi mõlemad kojad kinnitasid valimiskogu hääletuse tulemusi. Trumpile sekundeeris tema õigusnõunik Rudy Giuliani, kes kutsus kogunejaid üles „kohtupidamisele lahinguga“ (trial by combat).
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tänapäeva noortele seatakse tihtilugu kõrged ootused – tuleb olla kiire õppija, kohanemisvõimeline ning tark ajakasutaja. Kui sellele lisada siht saavutada edu nii õpingutes kui ka tippspordis, tekib valem, mida vähesed suudavad tasakaalustada. Just seda kombinatsiooni nimetatakse kaheseks karjääriks, mis on tänapäeva üheks arengusuunaks noorsportlaste karjääri kujundamisel.