Riik võiks innustada ettevõtteid ja eraisikuid hoonete energiatarbimist vähendama. Enamikul meist puuduvad hoovad energia hinna mõjutamiseks, aga pea kõikidel on olemas võimalused mõjutada tarbimist, kirjutab energiatõhususe visionäär Aivar Uutar.
- Energiatõhususe visionäär Aivar Uutar Foto: Andras Kralla / Äripaev
On kuidagi läinud nõnda, et rohepööre ja energiakriis mahutuvad iga päev meediaväljaannetesse. Rohepöördega seostuvad erinevatel inimestel erinevad teemad. Kes mõtleb metsast, kes tehnoloogiast, kes transpordist, kes loodusressurssidest, kes (taastuv)energiast, kes kvoodikaubandusest, kes plasttopsidest jne.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Euroopa Komisjon valmistab ette uusi ühisturureegleid, mis ühelt poolt pidurdaksid elektri hüppelise kallinemise, kuid hoiaks siiski Euroopa Liidu liikmeid rohepöörde kursil, teatas Euroopa Komisjoni energeetikavolinik Kadri Simson.
Kui Eestis põrkuvad tuuleparkide rajajad kohalike vastuseisuga ja riik alles mõtleb, milliste nippidega kohalikke meelitada - sest rohepööre peab ju tulema -, siis tuulikute maa Taani pakub vähemalt viis lahendust, kuidas kohalik tuulikuist rahalist kasu võiks lõigata.
Paindlik energiajuhtimine võimaldab korraga teha nii kliimasõbralikemaid otsuseid, hoida kokku kuludelt kui teenida tulu. Seadmete ühendamisest virtuaalseks elektrijaamaks ja selle kasudest räägivad Äripäeva raadiosaates Eesti Energia juhatuse liige Margus Vals, paindliku energiajuhtimise teenusejuht Mart Peling ja terminalioperaatori Liwathon E.O.S. juhatuse esimees Gert Tiivas.
Eesti tööportaale külastati 2024. aastal enam kui 35 miljonit korda. Pooled külastustest tehti CVKeskus.ee tööportaali, millele järgnesid Töötukassa (20% külastustest) ja CV-Online (16% külastustest), näitab veebianalüütika ettevõtte Similarweb värske statistika.