Paindlik energiajuhtimine võimaldab korraga teha nii kliimasõbralikemaid otsuseid, hoida kokku kuludelt kui teenida tulu. Seadmete ühendamisest virtuaalseks elektrijaamaks ja selle kasudest räägivad Äripäeva raadiosaates Eesti Energia juhatuse liige Margus Vals, paindliku energiajuhtimise teenusejuht Mart Peling ja terminalioperaatori Liwathon E.O.S. juhatuse esimees Gert Tiivas.
- Eesti Energia paindliku energiajuhtimise teenusejuht Mart Peling (vasakul), Liwathon E.O.S. juhatuse esimees Gert Tiivas ja Eesti Energia juhatuse liige Margus Vals. Foto: Äripäev
Energiat tarbivate seadmete paindlikust juhtimisest tekib saatekülaliste sõnul kasu ka pikemas perspektiivis – turule tuleb uusi taastuvenergia tootmisvõimsusi, meie energiasüsteem töötab stabiilsemalt ja energiahinnad liiguvad pikaajalisemalt alla.
Läänemere piirkonna suurim naftatoodete terminalioperaator Liwathon E.O.S. oli üks esimesi kliente, kes Eesti Energia virtuaalse elektrijaama lahenduse ettevõttes kasutusele võttis. Saates kuuleme, miks selle kasuks otsustati ning mida see Liwathonile on andnud ja mida nõudnud.
Kuula saadet siit:
Energiaseadmed saab panna tööle nii, et säästad raha, loodust ja teenid tulugi
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.