Praeguses sotsiaalkindlustussüsteemis puudub tugev seos inimeste tervisekäitumise ja riiklike teenuste vahel, kirjutab Mihkel Mandre arvamuslugude konkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
- Mihkel Mandre. Foto: Erakogu
Rahvastiku vananemine ja vähenemine, koroona, hindade tõus jms nõrgestavad kõik meie sotsiaalkindlustussüsteemi erinevaid osi. Sel aastal moodustab sotsiaalministeeriumi eelarve (6,7 miljardit eurot) ligi pool kogu Eesti riigi eelarvest (13,6 miljardit eurot). Enim raha kulub pensioniteks ja tervisevaldkonnale, kuid vajadused on suuremad ning niigi kõrgest sotsiaalmaksust ei piisa juba praegu.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Enda ja oma töötajate vaimsesse vormi panustamine on praegu parim mittespekulatiivne finantsinvesteering, kirjutab Wellness Orbiti tegevjuht Kaur Lass arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Vähenev ja vananeva elanikkonnaga ning madala tootlikkusega pole meil eriti võimalik kenamat elujärge loota, olenemata sellest, kui kunstipäraselt makse ringi tõsta. Vajame institutsioonide reformi, kirjutab majandusanalüütik Peeter Tammistu arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Riigina bitcoini ignoreerimine võib olla sama suur viga kui interneti mitte kasutusele võtmine aastal 1992, kirjutab Risto Rossar arvamuslugude konkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Rahvusvahelise veebipõhise maaklerfirma Freedom24 analüütikud on välja selgitanud kümme ettevõtet, mille börsile minek (IPO) saab olema alanud aastal finantsmaastiku keskmes. Nende seas on nii tehisintellekti uuendajaid, digitaalse turvalisuse liidreid kui ka kiirmoehiiglasi, lisaks ettevõtteid, mis püüavad positsioneerida ennast mõnedes võtmekategooriates ja meelitada ligi kõige tähelepanelikumaid investoreid.