Aimar Ventsel: Kesk-Aasias ja Kaukaasias õiendatakse arveid, sest legend pudenes pulbriks
Kesk-Aasias ja Kaukaasias on praegu vanade arvete klaarimiseks ideaalne aeg. Ning kõik algas sellest, kui Janukovõtš otsustas anda järele Putini nõudmisele saata Berkut tudengeid peksma, kirjutab etnoloogiadoktor Aimar Ventsel.
Läksin kunagi ühe lähedase tuttavaga vaidlema selle üle, kas Krimmiga alanud sündmused on liblikaefekt või on tegemist sündmuste spiraaliga. 2013. aastal otsustasid Kiievi tudengid tulla tänavale meelt avaldama selle eest, et toonane Ukraina president Janukovõtš kirjutaks alla assotsiatsioonilepingu Euroopa Liiduga. Millegipärast otsustas Venemaa president Putin, et tegu on Venemaa-vastase ülestõusuga, mida toetavad Lääne eriteenistused. Ta survestas Janukovõtšit ja too saatis tudengite vastu eriüksuse Berkut.
Ukraina vastu sõja vallandanud Kremli tabas Samarkandi tippkohtumisel valus kogemus, kui arvatavad liitlased oma suhtumist väljendasid, kirjutab vaatleja Raivo Vare Ukraina sõja majandusblogi postituses.
Meil siin on raske ette kujutada seda Venemaal eksisteerivat survet "uskuda", mis riigimeedia ja teised inimesed räägivad, kirjutab etnoloog Aimar Ventsel oma ammuse tuttava Lilja näitel.
Odav elekter ja tootmisvõimsuste suurendamine on kujunenud justkui Eesti Nokia leidmiseks. Majandusanalüütik Mihkel Nestor ja AVH Grupi tegevjuht ning endine Enefit Greeni finantsjuht Veiko Räim arutlevad, milline on selle Nokia mõju majandusele.