Praeguses maailmas peab edukas olemine tähendama elamist selliselt, et jääksime liigina ellu, kirjutavad loomade eestkoste organisatsiooni Loomus esindajad Sanne Org ja Farištamo Eller arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
- Noored angerjad. Foto: Erik Prozes
On palju asju, mis on (justkui) igaühe isiklik valik, mis (justkui) ei puutugi kellessegi teisesse. Eesti pole selles mingi erand, Lääne ühiskond ongi aina suuremal ja suuremal määral selline, kus igaühel on õigus saada nii rikkaks, kui ta tahab, ning kulutada ja tarbida, nii palju kui tal selleks raha ja võimalusi on. Sealjuures on valdav mõtteviis, et iga inimese tarbimisotsused on tema isiklik asi ja ei puutu mitte kellessegi teisesse. Tarbimine on justkui inimese põhiõigus.
Seotud lood
Luues paralleelselt fintech-ülikoolid Tallinna ja Helsingisse astuvad Eesti ja Soome teineteisele sammu lähemale ja loovad enneolematu sünergia, millest võidab kogu piirkond, kirjutab Maie Jõgar arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Pisikesel Eestil on tohutu potentsiaal olla maailmas üks väheseid esimesi täiskasvanud ja kohale jõudnud majandusi, kirjutab Tartu Ülikooli majanduse magister Teele Pehk arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Kui me tahame vaba ühiskonnana reaalselt sõja lõppemist Ukrainas, siis peame tegema agressori jaoks sõjast taandumise võimalikult ahvatlevaks, nii ebaõiglane, kui see ka ei tundu, kirjutab Tõnu Koldits arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
On aeg õpetada Eesti inimesed tehisintellekti kasutama. Tagantjärele tark on rumal, kirjutab Aivo Vaske arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”