Igas organisatsioonis peaks saama tavaks, et koolitatakse lisaks füüsilise esmaabi andjatele ka vaimse tervise esmaabi andjad, leiab Peaasi.ee organisatsioonide vaimse tervise arenguprogrammi juht Signe Sillasoo.
- Signe Sillasoo. Foto: Andras Kralla
Tööandjal on täna Eestis kohustus koolitada välja töökeskkonnas füüsilist esmaabi anda oskavad isikud ning varustada töötajaid infoga, kelle poole häda korral pöörduda. Hoopis teine on aga lugu vaimse tervise probleemide äratundmise, nende lahendamiseks vajalike oskuste ja teadmiste ning esmaabiga. Nõutud ollakse siis, kui töötajad kurdavad ülemäärast stressi, ärevust, uneprobleeme või tuleb välja, et mõni kolleeg on koguni läbi põlenud.
Seotud lood
Üha keerukamaid tehnoloogiaid rakendades on mõistlik anda kodanikule ka vahendid nende mõistmiseks ja parimaks kasutamiseks, üks niisuguseid võiks olla igaühe isiklik tehisintellekt-abiline, kirjutab ASi Cybernetica teadur Tanel Mällo arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Kui iga ettevõte või asutus püüdleb rohelise kontori märgi poole, siis võiksime selle märgi muuta veel rohelisemaks: digiroheliseks, kirjutab Tiia Sõmer arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Praeguses maailmas peab edukas olemine tähendama elamist selliselt, et jääksime liigina ellu, kirjutavad loomade eestkoste organisatsiooni Loomus esindajad Sanne Org ja Farištamo Eller arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Eduka Eesti tulevikumootor on inseneeria- ja teadushüpe, mille populariseerimine tuleb seada esikohale, kirjutab Raido Lember arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Lindströmi müügitöö eripära seisneb iga tiimiliikme tugevuste ärakasutamises ja arendamises. Just müügiinimeste koolitamine ja vastutuse andmine nende eelistuste põhjal aitab püsivalt leida ja hoida motiveeritud töötajaid, selgub saatest “Minu karjäär”.